Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rośnie znaczenie rynku DevOps

05-04-2018, 22:31

Rynek metodologii DevOps, która usprawnia i przyspiesza cykl rozwoju oprogramowania, wchodzi w fazę dojrzałości. Według szacunków rozwiązanie jest używane już w 50% przedsiębiorstw.

robot sprzątający

reklama


DevOps kładzie nacisk na współpracę developerów i administratorów infrastruktury przy zarządzaniu produkcją, rozwojem i utrzymaniem oprogramowania. Na zlecenie firmy Logz.io powstało badanie, w którym uczestniczyło ponad 700 profesjonalistów z branży IT. 50% ankietowanych stwierdziło, że rozpoczęło wdrażanie lub wdrożyło to rozwiązanie w swoim przedsiębiorstwie. 43% przyznało zaś, że poprawia ono innowacyjność. Nic dziwnego zatem, że wartość tego rynku rośnie. Według analiz Allied Market Research, w 2016 roku wynosiła ona 2,88 miliarda dolarów, a do 2023 roku ma sięgnąć 9,4 miliarda.

Realny wpływ rozwiązania na usprawnienie pracy bada doroczny raport „State of DevOps Report 2017” przygotowywany przez firmy Puppet i Dora. Z ostatniego opracowania wynika, że przedsiębiorstwa działające już według tej metodologii są znacznie skuteczniejsze w produkcji oprogramowania, od tych, które dopiero wdrażają tę metodologię. Opracowanie podaje, że ta pierwsza grupa organizacji wdraża nowy kod 46 razy częściej, a czas przestojów (MTTR) jest o 96 razy krótszy niż w innych projektach. Kluczowa jest także automatyzacja testów, zarządzania konfiguracją, czy wdrożeń – w przypadku firm, w których stosuje się DevOps, o 30%. maleje odsetek prac wykonywanych manualnie.

Źródło: Linux Polska


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E