Rok 2011 to rok iPada 2 – nowości Apple

02-03-2011, 20:57

iPad 2 - szybszy, lżejszy i cieńszy - oraz nowe oprogramowanie dla urządzeń mobilnych zaprezentował Steve Jobs podczas środowej konferencji w San Francisco. 25 marca iPad 2 trafi także do Polski.

Już na wstępie Steve Jobs podkreślił główne zalety tabletu firmy Apple. Porównał ilość aplikacji (65 tys. na iPada; 100 na Honeycomb), przedstawił wynik ilości pobrań książek z iBooks (100 mln) i liczbę sprzedanych iPadów w ciągu 9 miesięcy – 15 mln.

„iPad 2 is here”

Sonda
Czy iPad 2 powtórzy sukces poprzednika?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Zgodnie z oczekiwaniami na konferencji zaprezentowano iPada 2. Tablet wyposażono w dwurdzeniowy procesor nazwany A5, który - zdaniem Apple - jest do dwóch razy szybszy od wykorzystywanego wcześniej. Urządzenie może pochwalić się grafiką 9 razy lepszą od poprzednika i pobiera tyle samo mocy, co w przypadku A4 stosowanego w pierwszej generacji iPada. Bateria ma utrzymywać tablet w stanie bezczynności przez ponad miesiąc lub 10 godzin pracy.

Zmieniono też wygląd tabletu. Jest cieńszy (8,8 milimetra), lżejszy (601 gram) i będzie dostępny w dwóch kolorach: białym i czarnym. Urządzenie można połączyć np. z telewizorem przez HDMI dzięki specjalnej przejściówce za 39 dolarów.

>> Czytaj też: Jaki będzie iPad 2? Zobacz otwory w obudowie i zgadnij (wideo)

Ceny iPada 2 są takie same, jak poprzedniego modelu w zeszłym roku (od 499 dolarów za wersję Wi-Fi 16 GB do 829 dolarów za Wi-Fi + 3G z pamięcią 64 GB). iPad 2 znajdzie się w sprzedaży już 11 marca w Stanach Zjednoczonych, a 25 marca w kilkudziesięciu innych krajach, w tym w Polsce.

iPad 2 z wielofunkcyjnym pokrowcem
fot. Apple - iPad 2 z wielofunkcyjnym pokrowcem
Firma Apple zaprojektowała też specjalny pokrowiec dla iPada. Dzięki niemu tablet będzie bezpieczny, a po odsłonięciu „powłoki” automatycznie się "wzbudzi", będzie też spełniał podstawowe funkcje - stojaka pionowego i poziomego.

iOS 4.3 z nowymi funkcjami

Nowy system operacyjny, a właściwie kolejna jego większa aktualizacja, wykorzystuje m.in. specjalny silnik JavaScript, mający przyspieszyć Safari (przeglądarkę), AirPlay oraz personalizację przełącznika (tylko iPad). Pojawi się również zapowiadana wcześniej funkcja udostępniania połączenia internetowego hotspot - tylko dla iPhone'a 4. System będzie dostępny na iPada, iPhone’a (GSM) oraz iPoda Touch 3G i 4G od 11 marca br.

>> Czytaj też: iPad tanieje. Zbliża się nowa wersja?

Na iPada pojawią nowe, specjalne aplikacje. Pierwsza z nich dotyczy dwóch wbudowanych kamer (z przodu i z tyłu), wykorzysta w ten sposób FaceTime (wideorozmowy) i aplikację Photo Booth. Druga to narzędzie do edycji filmów - iMovie, która pozwoli również na tworzenie własnych filmów i umieszczenie ich w sieci, zupełnie jak na platformie Mac. Kolejną jest GarageBand z dotykowymi instrumentami, efektami dźwiękowymi i możliwością wysłania muzyki na e-mail. iMovie i GarageBand będą kosztować niecałe 5 dolarów i można je będzie pobierać od 11 marca.


Źródło: Apple
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tabletytag Steve Jobstag prezentacjetag iPad 2tag iPadtag iOstag iMovietag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031