RIM zaprezentowało BlackBerry 10

01-05-2012, 16:48

Testowe wydanie smartfona, który ma przywrócić kanadyjskiemu koncernowi zyskowność, zostało zaprezentowane deweloperom. Jak można było podejrzewać, urządzenie przypomina smartfony konkurentów.

Podczas wtorkowej konferencji Research In Motion zaprezentowało podstawy swojej nowej platformy BlackBerry 10, na którą deweloperzy czekają już od bardzo dawna. Walka z konkurentami nie będzie jednak łatwa.

Czytaj także: IDC: Samsung liderem rynku smartfonów

Testowy telefon z nową wersją platformy od kanadyjskiego producenta wyposażono w 4,2-calowy ekran oferujący rozdzielczość 1280x768 pikseli. Zdaniem serwisu Engadget wyświetlacz przewyższa jakością panele 720p znane z konkurencyjnych urządzeń, które już teraz można znaleźć w sklepach.

Urządzenie BlackBerry 10 Alpha Dev
fot. - Urządzenie BlackBerry 10 Alpha Dev
Smartfon Research In Motion wyposażony jest również w 16 GB wewnętrznej pamięci oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Jak poinformował koncern, nie ma przy tym co liczyć na obecność klawiatury w kolejnych sprzętach firmy, a sam BlackBerry OS został przystosowany do pracy bez wykorzystania fizycznych przycisków.

Jedyny test nowego smartfona od RIM udało się przeprowadzić serwisowi The Verge. Choć od strony sprzętowej telefon wygląda bardzo dobrze, jego oprogramowanie wciąż pozostawia bardzo wiele do życzenia. Kanadyjski producent nie będzie miał łatwo w walce na niezwykle konkurencyjnym rynku smartfonów, gdzie ostatnio nie radzi sobie nawet Nokia, pomimo znanej marki i wsparcia Microsoftu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy