RIM zachęca do tworzenia aplikacji dla BlackBerry 10

01-05-2012, 17:34

Kanadyjski producent udostępnił narzędzia programistyczne dla deweloperów zainteresowanych przygotowywaniem aplikacji z myślą o nowej platformie BlackBerry 10. Przekonanie do siebie twórców narzędzi nie będzie jednak proste.

Research In Motion zaprezentowało we wtorek prototypową wersję swojego smartfona BlackBerry 10, na którego rynek czekał już od dawna. Kanadyjski producent smartfonów znacznie spóźnia się jednak z premierą tego typu urządzeń.

Czytaj także: IDC: Samsung liderem rynku smartfonów

Według IDC tylko w ostatnim roku RIM straciło 29,7% rynku smartfonów, co jest bolesnym ciosem, biorąc pod uwagę wzrost Samsunga sięgający 267%. Amerykański koncern od dawna generuje straty, a nowa linia urządzeń ma umożliwić mu nie tylko odzyskanie części rynku, ale przetrwanie w szybko zmieniającym się środowisku.

Jak łatwo się domyślić, obecnie niewielu programistów zainteresowanych jest tworzeniem aplikacji dla nowych smartfonów RIM. Prawdopodobnie znacznie łatwiej zarobić można, przygotowując narzędzia dla iOS czy Androida. Kanadyjski koncern chce zjednać sobie programistów, przede wszystkim zwracając uwagę na bardzo wydajny sprzęt.

- Deweloperzy budujący aplikacje dla BlackBerry 10 będą mogli w łatwy sposób tworzyć nowoczesne narzędzia, które zaoferują prawdziwie wciągające doznania - zapewniał Alec Saunders z RIM. Dodatkową zachętą ma być również fakt, że narzędzia przygotowane z myślą o nowej platformie mają automatycznie funkcjonować również na tabletach od Research In Motion.

Czytaj także: RIM zaprezentowało BlackBerry 10


Źródło: Research In Motion
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy