RIM otwiera oddział w Indiach

28-10-2011, 14:19

Nowe biuro w Bombaju ma pomóc kanadyjskiemu producentowi smartfonów w spełnieniu indyjskich wymogów prawnych.

RIM umożliwi indyjskiemu rządowi dostęp do informacji przesyłanych przez użytkowników, jednak nie wszystkich z nich - poinformował Wall Street Journal.

Czytaj także: RIM w ramach przeprosin rozda aplikacje

Na początku tego roku indyjski rząd w związku z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa poprosił RIM o udostępnienie możliwości monitorowania szyfrowanych informacji przesyłanych przez użytkowników. Teraz przedstawiciele prawa będą mogli obserwować m.in. wiadomości przesyłane z wykorzystaniem BlackBerry Messengera (BBM), jednak już nie e-maile firmowe.

Nowe praktyki wymagają według Wall Street Journal stworzenia placówki na terenie Indii. Organy ścigania będą mogły dzięki temu wysłać do RIM informacje na temat podejrzanego, a w kanadyjski producent zwróci im niezaszyfrowane wiadomości, które przesyłała dana osoba. Przedstawiciele RIM zapewniają, że będą dokładnie analizowali każdą prośbę o takie działania.

Indyjskie władze są zadowolone z tego typu postępów, jednak wcześniej zabiegały o to, by producent smartfonów udostępnił im technologię, dzięki której organy ścigania mogłyby same deszyfrować wiadomości. Na razie RIM musi się zmagać również z kłopotami finansowymi oraz licznymi pozwami użytkowników, którzy zapewniają, że ucierpieli w związku z niedawną awarią usług sieciowych BlackBerry.

Czytaj także: Niezadowoleni klienci pozywają RIM


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930