Rewolucja w sposobie walki z uzależnieniem od alkoholu?

15-05-2018, 17:25

Aplikacja, wspierająca walkę z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu oraz ich bliskich, wykorzysta algorytmy sztucznej inteligencji i techniki uczenia maszynowego. Tym samym będzie to pierwsza na świecie aplikacja, która zyska możliwość dokonania oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji oraz samodzielnego proponowania najbardziej optymalnych rozwiązań terapeutycznych.

Premiera aplikacji AlkyRecovery miała miejsce w 2016 roku i dziś zajmuje 9 miejsce wśród najlepszych aplikacji z kategorii medycyna w Google Play. Aplikację zainstalowało już blisko 5 tys. użytkowników, którzy każdego dnia otrzymują wsparcie w utrzymaniu abstynencji. Aplikacja wyposażona jest w szereg algorytmów, które automatycznie motywują, doradzają i kontrolują stan samopoczucia użytkownika. System zawiera m.in. takie funkcjonalności, jak: dzienniczek uczuć i głodu, określających stan użytkownika, publiczny czat czy bazę wiedzy z zagadnieniami dotyczącymi uzależnienia od alkoholu. Od kwietnia br. dostępne są również bezpłatne konsultacje online z terapeutami, którzy dwa razy w tygodniu służą indywidualną pomocą i wsparciem. W tym roku mają pojawić się również prywatne spotkania w formie audio i wideo.

Rewolucja w sposobie leczenia uzależnień

Marcin Brysiak, pomysłodawca aplikacji AlkyRecovery, zapowiada, że w ciągu trzech najbliższych lat system będzie wykorzystywał algorytmy sztucznej inteligencji i techniki uczenia maszynowego. W konsekwencji, jako pierwszy na świecie, zyska możliwość dokonania oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Inteligentny system samodzielnie będzie analizował i dokonywał oceny prawdopodobieństwa nawrotu na podstawie wypowiedzi użytkownika w internecie, nagrań audio, wideo czy zdjęć. Istotne będą również dane somatyczne pochodzące z dedykowanej opaski, takie jak: tętno, temperatura, lokalizacja, aktywność fizyczna oraz potliwość. System ma również analizować zachowania użytkowników na takich serwisach, jak Facebook, Twitter czy Spotify. Dane przetwarzane będą przede wszystkim w kontekście detekcji stanów emocjonalnych pacjenta oraz zmian schematów zachowań. Celem dodatkowym jest stworzenie chatbota, który będzie wspierał terapię poprzez przeprowadzanie dodatkowych wywiadów z pacjentem oraz proponowanie najbardziej optymalnych rozwiązań terapeutycznych.

Źródło: addictions.ai


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930