Rekordowa kapitalizacja firmy Apple

20-01-2012, 17:06

Kapitalizacja giełdowa amerykańskiej firmy Apple przekroczyła 400 miliardów dolarów - zauważyła telewizja CNN. To więcej niż produkt krajowy brutto Grecji czy Austrii.

Ten tydzień z pewnością firma Apple może zaliczyć do udanych. Poza sukcesem w niemieckim sądzie, również inwestorzy wydawali się w ostatnim czasie sprzyjać amerykańskiej spółce.

Czytaj także: Tym razem Samsung przegrywa w potyczce z firmą Apple

W czwartek cena jednej akcji firmy wzrosła do historycznego maksimum 431,37 dolara, co wywindowało kapitalizację giełdową korporacji do astronomicznej sumy 400 miliardów dolarów. Jak zauważa CNN, to więcej niż produkt krajowy brutto takich państw, jak Grecja, Austria czy Argentyna.

Co ciekawe, jak wyliczył brytyjski serwis Mirror, firma Apple warta jest więcej niż cały czarny rynek narkotyków, wyceniany obecnie około 321 miliardów dolarów. W sieci powstała nawet specjalna strona, gdzie umieszczane są informacje na temat rzeczy, które są tańsze niż firma założona przez Steve'a Jobsa (jednak wciąż pozostają astronomicznie drogie).

Obecnie jedyną firmą z wyższą wyceną giełdową jest Exxon Mobil (420 miliardów), natomiast w przypadku spółek technologicznych najbliżej do firmy Apple jest Microsoftowi (235 miliardów). Pomimo gigantycznej skali korporacja z Cupertino wciąż odnotowuje niebywałe wzrosty, a niedawne wyniki finansowe firmy wskazywały na zwiększenie sprzedaży aż o 45% w ciągu ostatniego roku.

Czytaj także: Samsung skorzysta na nieobecności telefonu firmy Apple w Chinach


Źródło: CNN
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy