Ręczne robione bombki choinkowe - czym się wyróżniają?

14-09-2021, 17:20

Czy wiesz, że polskie szklane dekoracje na okres Bożego Narodzenia są za granicą synonimem wysokiej jakości? Nasze bombki uchodzą za produkt luksusowy, a skala ich eksportu plasuje nas na trzeciej pozycji na świecie, jak wynika z danych z 2019 roku. Wynika to z faktu, że nasze szklane ozdoby są w dużej mierze ręcznie malowane przez doświadczonych rzemieślników i artystów. Stanowią wyjątkową dekorację na choinkę, ale są też świetnym prezentem dla bliskiej osoby. Sprawdź, czym wyróżniają się bombki choinkowe ręcznie robione!

Jak powstają ręcznie robione bombki choinkowe?

Powstanie każdej szklanej ręcznie robionej ozdoby wymaga pracy prawdziwych mistrzów w swoim fachu. W pierwszej kolejności nad specjalnymi palnikami nagrzewa się szklane rurki, które następnie zostaną wykorzystane do produkcji bombek. Dmuchacz wydmuchuje z nich określony kształt. Mogą być to klasyczne kule, jajka Faberge, serca czy figurki. Kolejnym krokiem jest srebrzenie wewnętrznych ścianek szklanych ozdób azotanem srebra.

W malarni bombki ręcznie robione zyskują barwne tło. Później trafiają do dekoratorów i dekoratorek. Na tym etapie wykorzystuje się farby, lakiery, brokaty i szereg innych produktów, które sprawiają, że bombki szklane ręcznie robione prezentują się znakomicie. Potem suszy się dekoracje w specjalistycznym długim tunelu i pakuje się je w bezpieczne kartonowe lub plastikowe tuby, skąd trafiają do sklepów na całym świecie.

Ogromny wybór wzorów

W przypadku ręcznie robionych ozdób na Święta wybór wzorów jest bardzo szeroki. Fabryki bazujące na masowej produkcji plastikowych bombek choinkowych preferują te kolory, które mają być modne w danym sezonie. Trudno liczyć na bardziej tradycyjne motywy. Szkło-Dekor, polska firma z Piotrkowa Trybunalskiego wytwarzająca szklane bombki ręcznie robione, w swojej ofercie ma kilka tysięcy różnych wzorów dekoracji. To nie tylko ozdoby w różnym kształcie, ale też szereg motywów takich jak pejzaże zimowe, minimalistyczny design, klasyczne połączenia kolorystyczne i wiele innych.

Stawiając na szklane bombki choinkowe ręcznie robione z całą pewnością znajdziesz świąteczne wzory, o których marzysz. Myślisz nad ozdobieniem choinki w taki sposób, w jaki wyglądała w Twoim dzieciństwie? A może chcesz postawić na nowoczesną stylistykę? W przypadku bombek ręcznie robionych to możliwe!

Co istotne, szklane bombki pomogą Ci skomponować niepowtarzalne dekoracje na czas świąt. Bardzo ważne jest to, że wykorzystanie szkła pozwala na cudowną grę kolorów w połączeniu ze światłem lampek choinkowych.

Ręczne robione bombki choinkowe – czym się wyróżniają?

Wysokiej jakości dekoracje na Boże Narodzenie

Choć szklane bombki choinkowe są bardzo delikatne, cechują się bardzo wysoką jakością. Jeśli zatroszczysz się o odpowiednie przechowywanie dekoracji, zachowają efektowny wygląd przez wiele lat. Niektórzy z nas mają w domach jeszcze ręcznie robione bombki, pamiętające Święta Bożego Narodzenia z czasów naszego dzieciństwa. Dopóki ozdoby są trzymane w bezpiecznym miejscu i bez dostępu do światła, można nimi dekorować choinkę przez długi czas. Nic dziwnego, że polskie bombki choinkowe za granicą uważane są za produkt luksusowy!

Unikalne ręcznie robione bombki choinkowe

To, co jest ogromnym atutem takich bombek, to ich unikalność. Nie ma dwóch takich samych. Każda bombka powstaje dzięki trudnej pracy dekoratorów, którzy muszą posłużyć się swoim talentem i doskonałymi umiejętnościami manualnymi, by zaproponować niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Istotne jest też to, że takie dekoracje na choinkę są bardziej tradycyjne i wywołują niezwykle przyjemne skojarzenia.

Możliwość zamówienia bombki z dedykacją

Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent? Bombka z dedykacją w wybranym kształcie i wzorze to doskonałe rozwiązanie! Możesz zamieścić na niej wierszowane życzenia, bliski Wam obojgu żart czy inne słowa, które wywołają uśmiech u drugiej osoby. Takie bombki są też wspaniałą pamiątką. W Świętach chodzi przecież o to, by być razem – taki prezent pomoże Ci wyrazić uczucia i przywiązanie!

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag bombki choinkowe


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.