Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Recepta elektroniczna w polskich aptekach

16-07-2009, 08:16

Porozumienie zmierzające do uruchomienia platformy obsługującej elektroniczne recepty o kodowej nazwie RX24 zawarli przedstawiciele trzech firm iMed24, ILC oraz EuroSoft. RX24 będzie pierwszą w Polsce cyfrową platformą obsługi recept, z której będą korzystali różni producenci oprogramowania dla aptek i placówek ochrony zdrowia.

robot sprzątający

reklama


RX24 jest systemem, który zmniejszy liczbę fałszywych recept realizowanych w aptekach. Tym samym zmniejszy się obciążenie finansowe aptek i NFZ wynikające z kosztu leków związanych z takimi wyłudzeniami.

- Recepta elektroniczna zmniejszy z kolei liczbę pomyłek, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Uruchomienie platformy recept elektronicznych RX24 pozwoli nam stanąć w szeregu najbardziej zaawansowanych państw świata w zakresie informatyzacji służby zdrowia – uważa Andrzej Jaromin, wiceprezes zarządu iMed24 SA.

Na systemach wytwarzanych przez iMed24, ILC i EuroSoft pracuje ponad dwa tysiące aptek i przychodni w Polsce. Tak duża liczba podmiotów sprawia, że efekty wdrożenia platformy RX24 powinny być widoczne w skali całego kraju.

Ilirjan Osmanaj, dyrektor ds. strategii i rozwoju firmy ILC, dodaje, że większość aptekarzy traktuje obecnie narzędzia informatyczne jako nierozerwalną część procesu zarządzania apteką. Osmanaj podkreśla, że RX24 stanowi byt zupełnie niezależny od pojedynczej firmy informatycznej.

Z kolei przedstawiciel firmy EuroSoft Andrzej Dobiegała mówi, że pacjent, lekarz i farmaceuta powinni  mieć dostęp do danych rejestrowanych w różnych placówkach ochrony zdrowia. Przyspieszy to obsługę pacjenta i może zapewnić lepsze efekty leczenia.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Comarch SA