Razem tworzymy lepszy Internet

Monika Lewińska, UKE 10-02-2015, 06:20

10 lutego obchodzimy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego tematem przewodnim w 2015 roku jest odpowiedzialność za korzystanie z sieci. Kampania realizowana jest pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

Podczas tegorocznych obchodów DBI podkreślana jest odpowiedzialność każdego internauty za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Organizatorzy podkreślają, że każdy użytkownik może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Patronująca inicjatywie Magdalena Gaj, Prezes UKE, podkreśla jeszcze jeden aspekt: W sposób szczególny popieram przesłanie organizatorów DBI mówiące o tym, że sieć internetowa posiada ogromny potencjał edukacyjny i twórczy, który powinien być szeroko wykorzystywany przez szkoły, placówki wychowawcze i kulturalne w całej Polsce. Edukacja cyfrowa dzieci to najlepsza i najszybsza droga budowania świadomego społeczeństwa informacyjnego.

W styczniu UKE opublikował elektroniczny Poradnik bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej w cyberprzestrzeni”, który zawiera ważne informacje dotyczące mechanizmów zagrożeń, konsekwencji skutecznych cyberataków i sposobów na zabezpieczenie swoich urządzeń i systemów komputerowych. W poradniku można również znaleźć zestaw informacji dotyczących najważniejszych technik zabezpieczania komputerów wraz z praktycznymi wskazówkami, jak to zrobić.

Poradnik bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej w cyberprzestrzeni by Dziennik Internautów

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu jest organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej informacji na temat inicjatywy Bezpiecznego Internetu można znaleźć na stronie: www.saferinternet.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031