Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Randka na Facebooku zakończyła się napadem (wideo)

01-08-2011, 13:03

Stworzenie fikcyjnego konta na Facebooku pozwoliło przestępcom na dokonanie rabunku.

Facebook przekonywał niedawno, że wyeliminowanie anonimowości z sieci pozwoliłoby pozbyć się wielu zagrożeń. Okazuje się, że niebezpieczne może być także podszywanie się pod inne osoby.

>>Czytaj także: Społecznościowe logowanie najczęściej z Facebookiem

Sonda
Przesyłasz swoje zdjęcia do sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Witryna Sophos poinformowała o zdarzeniu w Belgii, którego dokonano na początku roku. Kierownik tamtejszego supermarketu otrzymał na Facebooku zaproszenie od młodej kobiety, przedstawiającej się jako Katrien Van Loo. Internetowa znajomość trwała ponad pięć miesięcy, aż do czasu ich pierwszej randki.

Okazało się, że kobieta wcale nie istniała, a w mieszkaniu, gdzie mieli się spotkać, czekało zamiast niej dwóch przestępców. Związali oni kierownika sklepu i zabrali mu klucze do jego mieszkania oraz sklepu. Przestępcy bez problemu dostali się do sklepu, gdzie z sejfu wykradli pieniądze (nie ujawniono, jak wiele). Choć oboje zostali utrwaleni na nagraniach kamer, na razie żadnego z nich nie udało się zatrzymać.

Scenariusz historii wydaje się stosunkowo prosty do odtworzenia, zatem warto mieć go na uwadze, gdy następnym razem otrzymamy zaproszenie od nieznajomej osoby w serwisie społecznościowym. Nie tylko anonimowość w sieci niesie za sobą realne zagrożenia.

>>Czytaj także: Uczniowie w USA nie dodadzą nauczycieli "do znajomych" na Facebooku


Następny artykuł » zamknij

Chrome wyprzeda Firefoksa w UK

Źródło: Sophos

« Lipiec 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031