Chrome wyprzeda Firefoksa w UK

01-08-2011, 13:16

Google Chrome ma już na wyspach tytuł wicelidera rynku przeglądarek internetowych. W wielu krajach i regionach jeszcze daleko do takiego przełomu. Jest to jednak mocne potwierdzenie, że Google Chrome może być czymś więcej niż uczestnikiem peletonu goniącego IE i Firefoksa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z danych firmy StatCounter wynika, że w Zjednoczonym Królestwie przeglądarka Google Chrome posiada 22,1% udziałów w rynku. Firefox ma nieco mniej, bo 21,6% rynku. Pozycja IE w tym kraju jest bardzo silna - z przeglądarki Microsoftu korzysta ponad 45% internautów, ale odsetek ten wyraźnie maleje.

Guardian zwraca uwagę na to, że sukces Google Chrome w UK nie jest przypadkowy. Google Chrome była pierwszym produktem Google'a reklamowanym w brytyjskiej telewizji.

Przedstawiciele Google'a mówią, że nie zależało im na dużym udziale w rynku, a raczej na stymulowaniu rozwoju przeglądarek poprzez prezentowanie własnego produktu. Chcąc nie chcąc firma Google stała się ważnym dostawcą przeglądarki, co oznacza również branie na siebie odpowiedzialności za rynek.

>>> Czytaj: Wytańcz wiadomość w webowym teledysku OK Go

Google Chrome jeszcze lepiej radzi sobie w Irlandii. W tym kraju przeglądarka Google'a przegoniła Firefoksa już w maju, zdobywając 25% udziałów w rynku. W chwili obecnej z Google Chrome w tym kraju korzysta 27,7% internautów. Z Firefoksa korzysta nieco ponad 24% internautów.

W globalnym zestawieniu StatCountera Chrome nadal jest trzecią przeglądarką, choć widać jej wyraźny wzrost kosztem IE oraz Firefoksa. W tym zestawieniu Google Chrome ma 22,1% udziałów w rynku, Firefox - 27,9%, a IE - 42,2%.

Statystyki firmy NetApplications pokazują nieco inny obraz rynku. Według tej firmy Chrome ma zaledwie 13,4% rynku, Firefox - 21,4% a Internet Explorer - aż 52,8%. Dane NetApplications pokazują jednak identyczne trendy - Google Chrome szybko zyskuje udziały w rynku, podczas gdy IE oraz Firefox powoli je tracą.

A w Polsce? Według Ranking.pl liderem na naszym rynku jest Firefox (47,1%). IE ma 26% rynku, za nim plasuje się Google Chrome - 15,7% rynku.

>>> Czytaj: Zachwyt nad Google+ już się kończy?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.