Rada Jurorów wybrała nominowanych do Ekomersów

PATRONAT MEDIALNY 20-09-2012, 09:37

Ekomersy to pierwsze w Polsce wyróżnienia dla produktów i usług w branży e-commerce, które zwróciły uwagę ekspertów i ludzi mediów. Znana jest długo oczekiwana lista nominowanych, którzy będą teraz rywalizować o uznanie internautów.

Ideą Ekomersów jest wyłonienie tych marek, które ciągle udoskonalają swoje produkty i wsłuchując się w głosy konsumentów, przyczyniają się do rozwoju rynku e-commerce. Przyznanie wyróżnień z pewnością wystawi na próbę dojrzałość branży, która należy do najmłodszych i jest jedną z najszybciej rosnących gałęzi gospodarki.

Ekomersy zostaną przyznane w pięciu kategoriach, wśród nominowanych znaleźli się:

  • Najlepsza platforma sklepowa: Best.net, IAI-Shop.com, Selly, Shoper, i-sklep
  • Operator logistyczny roku: inPost, Statkiem.pl, KurJerzy.pl, Arvato, DPD
  • Najlepszy system płatności: Transferuj, PayU, PayLane, YetiPay, Przelewy24
  • Debiut roku 2012: Brand24, Lookmash, SHOWROOM, Dontpay, Clauzula.pl
  • Narzędzie wspierające komunikację e-sklepu: GetResponse, SMSAPI, FreshMail, Fanpoint, Brand24

Wbrew początkowym zapowiedziom, zdecydowano, że w tym roku nie zostaną przyznane nominacje w kategorii Osobowość Roku. Organizator podjął taką decyzję po rozpatrzeniu zgłoszeń oraz obradach Jury.

- Uważamy, że wyróżnienie w kategorii Osobowość Roku należy się osobie, która hiper aktywnie działa na rzecz rozwoju całego polskiego e-commerce, nie skupiając się jedynie na sferze stricte zawodowej. Polska branża e-commerce ma z pewnością swoich bohaterów, jednak biorąc pod uwagę nadesłane zgłoszenia, nie czujemy, abyśmy mogli podczas tej edycji Ekomersów wskazać nominacje oddające ideę tej kategorii - uważa Dorota Szymanowska, Menedżer Projektu Ekomersy.

Laureaci będą wybierani przez internautów (50% głosów) oraz w dalszym ciągu przez Jury (50% głosów), w którego skład zostali zaproszeni m.in: Paweł Tkaczyk, Artur Kurasiński, Tomasz Boguszewicz, Jacek Gadzinowski, Kinga Szewczyk czy Piotr Majewski. Głosowanie potrwa do 12 października 2012. Swój głos w poszczególnych kategoriach można oddać na stronie: www.ekomersy.pl

Gala konkursowa wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 24 października 2012, podczas III Targów eHandlu we Wrocławiu, na której wystawi się ponad 100 marek i które odwiedzi ponad 1500 osób związanych z e-commerce.

Czytaj więcej: Na 5 tygodni przed - III Targi eHandlu w 70% zapełnione

Organizatorem obu wydarzeń jest Fundacja Polak 2.0, która od kilku lat prowadzi działania integracyjne związane z branżą e-handlu Jest również organizatorem warsztatów „Kobieta w biznesie”, a także cenionych w branży otwartych spotkań ShopCamp.


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31