Przejęcie Sun przez Oracle opóźnione przez KE

04-09-2009, 00:33

Komisja Europejska zdecydowała się zbadać sprawę przejęcia Sun Microsystems przez Oracle i tym samym opóźnić dokończenie transakcji. Decyzja o pozwoleniu na fuzję ma zapaść 19 stycznia 2010.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wątpliwości Komisji Europejskiej (KE) budzi przejęcie przez Oracle czołowego rozwiązania open source w dziedzinie baz danych, czyli systemu baz danych MySQL. Komisja chce upewnić się, że transakcja nie doprowadzi do zwiększenia cen lub wchłonięcia MySQL przez systemy Oracle i tym samym zmniejszenie konkurencji.

Dochodzenie w sprawie systemu baz danych MySQL należącego do Sun ma trwać 90 dni - wynika z komunikatu na stronach KE.

Już od początku perypetii Sun z przejmowaniem go przez inne firmy zauważyć można było problemy. Najpierw rozmowy z IBM w sprawie wykupienia Sun zostały zerwane z powodów finansowych. Potentat na rynku IT oferował za niską kwotę. Kilka tygodni później ogłoszono, że oferta IBM została przebita przez Oracle, które zaoferowało 7,4 miliarda USD, o 400 milionów więcej niż IBM.

Jednak zanim miało dojść do finalizacji zakupu, firmy musiały czekać 4 miesiące aż amerykański departament stanu wyrazi zgodę na przejęcie. Gdy już wydawało się, że po żmudnym oczekiwaniu umowa zostanie podpisana, Komisja Europejska zgłosiła swoje wątpliwości i zdecydowała się opóźnić fuzję o kolejne 3 miesiące. Decyzja o pozwoleniu na fuzję ma zapaść 19 stycznia 2010.


Źródło: KE, DI


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag Oracletag MySQLtag Komisja Europejska
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.