Programowanie urządzeń mobilnych na PlaceChallenge Academy

10-11-2011, 15:45

Bezpłatne warsztaty i spotkania przybliżające tematykę tworzenia aplikacji mobilnych czekają na mieszkańców Lublina.

PlaceChallenge poinformowało miesiąc temu o otwarciu naboru do pierwszej edycji PlaceChallenge Academy, która odbywa się w Lublinie. Jest to świetna okazja, by poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia nowoczesnych narzędzi.

Czytaj także: Nowy Gmail dla urządzeń z iOS

Jak zapewniają twórcy, głównym celem spotkania jest wymiana wiedzy, inspirowanie uczestników i poszerzanie horyzontów. W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie z programowania aplikacji mobilnych dla Windows Phone 7 (Mango), po czym programiści zostaną podzieleni na 4-5 osobowe zespoły.

Kolejne dwa tygodnie mają upłynąć na budowaniu prototypu gry geolokalizacyjnej, bazującej na scenariuszu dostarczonym przez organizatorów. Narzędzie będzie tworzone w oparciu o rozwiązania, nad jakimi pracuje PlaceChallenge.

Ostatnim etapem, który rozpocznie się 25 listopada, będzie tzw. Demo Day, kiedy startupy będą miały okazję zaprezentować swoje projekty. Wtedy też otrzymają pamiątkowe dyplomy i będą mogły spotkać się z potencjalnymi pracodawcami. Warto przypomnieć, że niedawno mobilna gra Angry Birds, dzięki rosnącej popularności urządzeń przenośnych, zdołała pobić historyczny rekord pobrań tego typu narzędzi. Program w niecałe dwa lata pobrało ponad pół miliarda internautów.

Czytaj także: Aplikacja iFIN24 dostępna na Androida


Następny artykuł » zamknij

Facebook pozwany w Niemczech

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy