Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Problemy BlackBerry pomagają iPhone'owi

16-10-2011, 09:09

Ostatnie tygodnie są szczególnie niekorzystne dla kanadyjskiego producenta smartfonów.

Jak zauważyła agencja Reuters, urządzenia produkowane przez RIM straciły już pierwszeństwo w wyścigu o klientów biznesowych. Nawet osoby zajmujące się ochroną bezpieczeństwa czy bankierzy znacznie częściej wybierają teraz iPhone'y.

Czytaj także: Problemy z dostępnością usług sieciowych BlackBerry

- RIM zawsze było na szczycie, jeśli chodzi o urządzenia dla kierowników. Apple teraz je dogoniło - mówi John Stuart, wieloletni użytkownik smartfonów BlackBerry. W połowie października część mniejszościowych udziałowców RIM domagała się zaprezentowania planu restrukturyzacji firmy, która bez wątpienia znajduje się obecnie w kryzysie.

Akcje firmy znajdują się w trendzie spadkowym od od początku roku i choć coraz większa grupa inwestorów chce zmian, Research In Motion wciąż pracuje nad możliwymi scenariuszami działania. W tym czasie liczba użytkowników szybko spada, zniechęcona także problemami samego BlackBerry.

Przypomnijmy, że w ostatnim tygodniu trudności z dostępem do usług sieciowych RIM mieli problem użytkownicy z Europy, Środkowego Wschodu, Afryki oraz Stanów Zjednoczonych. Wrota i tak są już otwarte, a większość koni uciekła - mówi analityk Julie McNelly. - Problemy z usługami mogą tylko przyśpieszyć ten proces.

Eksperci są obecnie również dalecy od wskazywania BlackBerry jako platformy mobilnej cechującej się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W większości przypadków iOS jest co najmniej tak samo bezpieczny jak BlackBerry, gdy chodzi o ochronę przed złośliwym oprogramowaniem - zapewnia Charlie Miller zajmujący się bezpieczeństwem mobilnym w firmie Accuvant.

Czytaj także: RIM: zbliżeniowe nowości w BlackBerry 7


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ReutersOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data