Prawdziwe życie jak w Second Life?

25-06-2007, 15:26

Agencja reklamowa DRAFTFCB postanowiła nakręcić parodię popularnej gry internetowej - Second Life - przedstawioną w realnym świecie. Efekt jej pracy możecie ocenić sami.

Twórcy postawili sobie ciekawe zadanie: przedstawić jak wyglądałby nasz świat sterowany analogicznie do tego z Second Life:

Przypomnijmy, że Second Life, to gra z gatunku MMORPG. Świat przedstawiony w grze pozwala zarejestrowanym użytkownikom stworzyć swój wirtualny odpowiednik. W Second Life gracze mogą pracować, prowadzić interesy, zawierać nowe znajomości czy nawet wirtualne związki.

Sposób, w jaki rozwinęła się gra i jak jego ekonomia ma wpływ na realny świat, wydają się być naprawdę imponujące: w SE prawdziwe państwa otwierają swoje ambasady, gazety otwierają redakcje, a sklepy swoje wirtualne odpowiedniki. W internetowym świecie spotkać można również polskie akcenty, np. swój klub muzyczny posiada Play Mobile. Second Life interesuje się również FBI, które na początku kwietnia bieżącego roku przeszukało świat gry celem sprawdzenia legalności prowadzonych tam gier losowych.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wirtualna rzeczywistośćtag parodietag MMORPG
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy