15.11.2016 równolegle na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz w sali wideokonferencyjnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie odbędzie się seminarium dotyczące praktycznego podejścia do wdrożenia do PN-ISO/IEC 27001.
reklama
Rok 2015 był rekordowy, jeżeli chodzi o przyrost w Polsce organizacji, które uzyskały certyfikat zgodności ich systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji z normą PN-ISO/IEC 27001. W 2014 było w Polsce 310 certyfikacji, a w 2015 już 448. Na całym świecie, jak podaje ISO, mieliśmy do czynienia z 20% wzrostem organizacji, które uzyskały ten wymagający certyfikat.
Top 10 krajów posiadających certyfikat ISO/IEC 27001 w roku 2015
Ilość organizacji posiadających w Polsce certyfikację zgodną z PN-ISO/IEC 27001 napawałyby dumą, gdyby nie zestawienie ich z wynikami badania przeprowadzonego przez Izbę Rzeczoznawców Polskiego Towarzystwa Informatycznego przeprowadzonego na próbie ok. 340 samorządów pt. „Wdrożenie wybranych wymagań dotyczących systemów informatycznych oraz Krajowych Ram Interoperacyjności w jednostkach samorządu terytorialnego”, z którego jasno wynika, że „Zdecydowana większość instytucji, tj. 309, co stanowi ponad 91% badanych, nie zakupiła ani jednej normy” (w badaniu IR PTI pytała o PN-ISO/IEC 20000 PN-ISO/IEC 27001 PN-ISO/IEC 27005 PN-ISO/IEC 24762). Audyt dotyczący zgodności z normą PN-ISO/IEC 27001 wykonało zaledwie 24 urzędów pomimo faktu, iż wymogi zgodności z PN-ISO/IEC 27001 wymienione są w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. z dnia 16 maja 2012 r.).
Czy warto więc podjąć wysyłek uzyskania certyfikacji przez firmę/urząd zgodności przetwarzania informacji z wymaganiami nakładanymi przez normę PN-ISO/IEC 27001 (Systemem zarządzania bezpieczeństwem informacji) ?
Na pytanie to spróbują odpowiedzieć prelegenci zaproszeni na seminarium:
a) przedstawiciel jednostki zajmującej się procesem certyfikacyjnym - Przemysław Szczurek Product Manager ds. Bezpieczeństwa Informacji w TUV Nord, który przedstawi praktyczne podejście do przygotowania organizacji do uzyskania certyfikacji,
b) przedstawiciel jednostki administracji publicznej, która od lat utrzymuje SZBI zgodny z PN-ISO/IEC 27001 - Jarosław Krawczyk – Kierownik zespołu ds. technicznych w Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego w Katowicach, który omówi proces certyfikacyjny na przykładzie administracji publicznej,
c) przedstawiciel biznesu z branży samochodowej, który przedstawi co dało jego firmie wdrożenie i uzyskanie certyfikatu PN-ISO/IEC 27001 - Michał Latocha - Country IT Manager for Poland w Plastic Omnium Auto Sp. z o.o.
Seminarium organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym oraz Polskim Oddziałem IEEE Computer Society.
Patronat medialny - Dziennik Internautów.
Wykorzystując możliwości nowych technologii spotkanie odbędzie się równolegle w Katowicach i Warszawie (multimedialna sala wideokonferencyjna Polskiego Towarzystwa Informatycznego) połączonych mostem wideokonferencyjnym. Prelegenci będą prezentować swoje wystąpienie w Katowicach, a dwustronne połączenie wideokonferencyjne umożliwi uczestnictwo i zadawanie pytań obecnym w Warszawie.
Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o bezpłatną rezerwację udziału w spotkaniu - http://www.isaca.org/chapters8/Katowice/Events/Pages/Page2.aspx
Serdecznie zapraszamy !
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*