Pozycjonowanie stron, jak zacząć współpracę z agencją SEO?

11-08-2020, 14:53

W czasach, gdy internet stał się podstawowym źródłem wiedzy o markach, produktach i usługach, firmy nie mogą pozwolić sobie na pomijanie aktywnej promocji w sieci. Jedną z najważniejszych gałęzi marketingu online stanowi pozycjonowanie stron internetowych. Czym jest SEO, jak zacząć i jakie korzyści daje firmom optymalizacja strony? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym tekście.

pozycjonowanie

Czym jest pozycjonowanie i dla kogo będzie to odpowiednia forma promocji?

Zespół procesów, prowadzących od uzyskania przez stronę internetową jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Powyższe zdanie to maksymalnie skondensowana definicja pozycjonowania serwisu internetowego. Istnieje wiele powodów, dla których wysokie miejsce witryny w rankingu Google jest dla firmy bardzo ważne. Przemyślana i konsekwentnie realizowana strategia zwiększy popularność marki, pozwalając jej dołączyć do grona branżowych liderów. Jednocześnie, zdecydowana większość użytkowników sieci wchodzi jedynie na te strony, które pojawią się w ścisłej czołówce wyników wyszukiwania, utożsamiając wysoką pozycję serwisu z profesjonalizmem firmy.

Zanim dowiesz się, jak zacząć pozycjonowanie strony, z pewnością zechcesz upewnić się, czy SEO jest dla Ciebie odpowiednią formą promocji w sieci? Jeśli:

 • prowadzisz wyłącznie sprzedaż internetową,

 • masz firmę oferującą produkty i usługi stacjonarnie oraz w modelu e-commerce,

 • prowadzisz stacjonarny biznes, ale Twoim priorytetem jest pozyskanie nowych odbiorców,

 • szukasz sposobu na budowę pozytywnego wizerunku swojej marki,

 • chcesz zdobyć przewagę nad konkurencją,

 • potrzebujesz skutecznej formy promocji, dysponując ograniczonym budżetem,

to zdecydowanie powinieneś postawić na profesjonalne pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google, z której korzysta już 95% z blisko 30 milionów polskich internautów. Więcej informacji znajdziesz tutaj: ttps://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/ .

Etapy pozycjonowania strony www

Punktem wyjścia do rozpoczęcia promocji strony w sieci jest bardzo często wybór agencji i podpisanie umowy. Profesjonalna firma SEO bezpłatnie wykona wstępny audyt strony internetowej, zajmie się doborem słów kluczowych, które najlepiej opisują Twój biznes w sieci oraz przeanalizuje działania konkurencji. Na tej podstawie stworzy dedykowaną propozycję współpracy, która będzie podstawą do kolejnego etapu pozycjonowania, obejmującego m.in.:

 • techniczną optymalizację serwisu,

 • zbudowanie profilu linkowego witryny,

 • stworzenie wartościowej treści na stronę www.

To tylko niektóre procesy składające się na sukces pozycjonowania stron. Wyróżnia się nawet 200 czynników rankingowych, które decydują o kolejności wyników wyszukiwania. Cześć oczywiście jest niejawny. Zaczynając pozycjonowanie, musisz wiedzieć, że algorytmy i wytyczne najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie zmieniają się niemal nieustannie. Firma pozycjonująca,, nie może więc zadowolić się osiągniętymi efektami, dlatego nieustannie monitoruje i optymalizuje efekty swoich działań. O szczegółach przeczytasz tutaj: https://www.grupa-tense.pl/ .

Najważniejsze efekty pozycjonowania

Do podstawowych korzyści, jakie daje firmom skuteczna kampania SEO, zaliczają się m.in.:

 • wzrost popularności marki w sieci,

 • zwiększenie ruchu na stronie,

 • pozyskiwanie nowych klientów,

 • zwiększenie liczby konwersji oraz wzrost sprzedaży i dochodów,

 • budowa pozytywnego wizerunku firmy,

 • uzyskanie przewagi konkurencyjnej,

 • długotrwały efekt w postaci widoczności serwisu na topowych pozycjach.

Strategia SEO, a strategia biznesowa firmy

Jeśli zastanawiasz się jak zacząć pozycjonowanie strony, pamiętaj, że strategia SEO musi odpowiadać celom biznesowym przedsiębiorstwa. Inny charakter mają czynności ukierunkowane na wzrost sprzedaży online, innych działań wymaga pozyskiwanie klientów dla firm oferujących usługi w 100% stacjonarnie. Odpowiednio dostosowany scenariusz pozycjonowania to jeden z warunków sukcesu kampanii.

Rozpoczynając współpracę z agencją interaktywną, powinieneś przygotować się na to, że na pierwsze efekty przyjdzie Ci poczekać od kilku tygodni do nawet paru miesięcy. Żadna poważna firma nie zagwarantuje Ci błyskawicznego awansu strony do TOP 10 wyników wyszukiwania, gdyż od strony technicznej nie jest to możliwe. Praktyka pokazuje jednak, że cierpliwość popłaca, a odpowiednio zaplanowana i wdrożona kampania SEO może przynieść spektakularne, długotrwałe efekty.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag pozycjonowanietag nols
To warto przeczytać

fot. Executiumfot. Altumcodefot. Cottonbro

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: