Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Powstanie nowy, stricte internetowy mBank

28-03-2012, 11:09

Do końca roku ma powstać zupełnie nowy mBank z ambicjami, by stać się najnowocześniejszym bankiem na świecie. BRE zainwestuje w projekt łącznie 100 mln zł. Docelowo ma zastąpić on obecnie funkcjonującą platformę. Użytkownicy otrzymają m.in. nowy, intuicyjny serwis transakcyjny z systemem do zarządzania finansami osobistymi, a dzięki wideorozmowom wizyty w lokalizacjach banku mają stać się zbędne.

robot sprzątający

reklama


Nad projektem nowego banku pracuje osobny zespół - jego kompletowanie rozpoczęło się już w 2011 roku. Zdaniem BRE będzie to jedna z największych inwestycji technologicznych w historii polskiej bankowości.

- Budując nowy mBank, zamierzamy rozszerzyć pojęcie bankowości wirtualnej. Udowodnimy, że "wirtualny" nie musi oznaczać "niedostępny". Zaoferujemy użytkownikom przyjazne i intuicyjne usługi, dostępne w zasięgu kilku kliknięć - zapowiada Jarosław Mastalerz, członek zarządu BRE odpowiedzialny za bankowość detaliczną. - Zamierzamy być "Facebookiem finansów", bankiem dla rosnącej grupy adeptów nowych technologii, która już dziś liczy w Polsce milion osób.

mBank powstał w 2000 roku, po ponad 11 latach działalności ma blisko 3 mln użytkowników w Polsce, co oznacza, że jest trzecim największym bankiem detalicznym na rodzimym rynku. Prawie 400 tys. spośród klientów wirtualnego banku to osoby szczególnie aktywnie korzystające z nowych technologii, w tym z bankowości mobilnej i szybkiego internetu. Według szacunków banku grupa ta stanowi 40 proc. wszystkich zaawansowanych technologicznie Polaków (1 mln osób). Zgodnie z prognozami liczba biegłych użytkowników technologii będzie rosnąć i w 2015 r. osiągnie poziom 5 mln – to potencjalna grupa klientów mBanku w nowym wydaniu.

Filary nowego mBanku

- Pracujemy nad projektem bankowo-technologicznym, który w jednym miejscu zintegruje wszystko to, z czego użytkownicy korzystają w sieci. Finanse są ważnym elementem naszego życia, jednak internet i nowe technologie oferują znacznie więcej - mówi Paweł Kucharski, dyrektor banku ds. marketingu i rozwoju biznesu bankowości detalicznej. - Dlatego, w ramach jednej platformy, zamierzamy zaproponować naszym użytkownikom integrację najlepszych i najbardziej funkcjonalnych rozwiązań technologicznych. Zbudujemy system, bez którego trudno będzie obejść się na co dzień.

Bank otrzyma zupełnie nowy interfejs. Integralną częścią systemu ma być rozbudowane narzędzie do zarządzania finansami osobistymi, oparte na wizualizacji wszystkich elementów domowego budżetu. mBank tutaj ma wzorować się na popularnym w Stanach Zjednoczonych serwisie Mint.com. W jednym miejscu na wykresach będzie można zobaczyć, jak zmieniają się nasze inwestycje, ile pieniędzy mamy na lokatach lub koncie oszczędnościowym, a ile pozostało na rachunku bieżącym.

W nowym banku wprowadzony zostanie wideo-chat z możliwością jednoczesnej pracy z dokumentami wspólnie z doradcą, na ekranie monitora. Wizyta w oddziale czy punkcie sprzedaży nie będzie więc potrzebna do załatwienia bankowych spraw - chociaż mBank zapewnia, że pozostanie dostępną opcją. Jak zapewnia prezes BRE, Cezary Stypułkowski, punkty sprzedaży nie znikną ale nie będą się pojawiać się nowe.

Czytaj też: mBank: konto internetowe bez kuriera, bez podpisu

Nowy mBank będzie zintegrowany także z serwisem społecznościowym Facebook, co umożliwi m.in. dokonywanie przelewów między użytkownikami i korzystanie wspólnie ze znajomymi z promocji czy ofert specjalnych, opartych na funkcji geolokalizacji.

Projekt ma zagwarantować użytkownikom pełną mobilność - dzięki temu dostęp do systemu bankowego odbywać się będzie zarówno za pośrednictwem komputerów, jak i urządzeń przenośnych, takich jak smartfony i tablety.

Niezależnie od zmian, marka mBank ma pozostać synonimem bankowości za zero złotych. 
Dotychczasowe warunki cenowe mBanku, m.in. darmowe konto, zostaną utrzymane. Pojawią się także dodatkowe zniżki i możliwość korzystania z ofert specjalnych, powiązanych z produktami naszych zewnętrznych partnerów - podsumowuje Cezary Stypułkowski, prezes BRE.

Pozostaje jeszcze kwestia, o której banki nie chciałyby słyszeć. Obecnie aby zamknąć rachunek bankowy w mBanku, należy wysłać list z deklaracją za pośrednictwem np. Poczty Polskiej. Nie ma ostatecznej wersji tego projektu, dlatego nie wiadomo, czy także możliwość zrezygnowania z rachunku bankowego będzie możliwa przez internet - powiedział Dziennikowi Internautów, przedstawiciel mBanku.

Więcej informacji na stronie: nowymbank.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E