Niebawem ruszy unijny projekt, którego celem jest opracowanie jednolitego standardu elektronicznych legitymacji studenckich. Dokumenty te umożliwią przekazywanie i autoryzację danych użytkownika.
Dzięki takiemu standardowi student korzystający ze stypendium lub programu wymiany będzie mógł za pomocą e-legitymacji autoryzować się w systemie dowolnej uczelni i mieć wgląd w swoje dane, przekazane automatycznie z uczelni macierzystej – wyjaśnia Andrzej Pelczar, Wiceprezes Zarządu OPTeam S.A., firmy będącej jednym z europejskich beneficjentów inicjatywy
Projekt zostanie zrealizowany ze środków 7. Programu Ramowego, największego mechanizmu finansowania i kształtowania badań naukowych na poziomie europejskim. Na opracowanie standardu przeznaczono budżet niemal 1 mln euro.
Program skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw współpracujących z uczelniami wyższymi. Polskę reprezentują firma OPTeam oraz Politechnika Łódzka. Innymi beneficjentami są: firma OneCard Solution oraz Waterford Institute of Technology z Irlandii, Uniwersytet w Zagrzebiu oraz firma Mecenat z centralą w Szwecji.
Na realizację projektu przeznaczono 2 lata.
Elektroniczne karty studenckie zaczęto wprowadzać w Polsce pod koniec 2007 r. Obecnie korzysta z nich 115 uczelni wyższych w Polsce. Badania z kwietnia 2009 pokazują, że studenci używają ich chętnie.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*