Poszukaj praktyk lub stażu w internecie

19-05-2011, 15:46

Od czerwca liczba ofert praktyk i stażu w internecie może spadać - informuje serwis Pracuj.pl. Maj jest ostatnim miesiącem, kiedy w ofertach można przebierać.

W I kwartale tego roku pracodawcy zamieścili na Pracuj.pl ponad 1500 ofert praktyk i staży, co oznacza 62-proc. wzrost w stosunku do I kwartału 2010. W kwietniu takich propozycji było blisko 600, ale można się spodziewać, że z tygodnia na tydzień będzie ich mniej.

Sonda
Planujesz odbyć praktyki lub staż w te wakacje?
  • tak
  • nie
  • nie mam takiej potrzeby
wyniki  komentarze

- Liczba propozycji dla studentów i absolwentów jest zawsze największa w marcu, kwietniu i maju, bo firmy muszą mieć czas na przeprowadzenie rekrutacji i zorganizowanie stanowiska pracy dla stażysty. Od czerwca obserwujemy zdecydowany spadek liczby takich propozycji. W zeszłym roku w czerwcu liczba oferowanych praktyk i staży spadła w stosunku do maja o ponad 1/3. Przewidujemy, że podobnie będzie w tym roku – mówi Elżbieta Flasińska z Grupy Pracuj, właściciela serwisu Pracuj.pl

>> Czytaj też: Płatne staże za pracę magisterską o systemach ERP

W ofertach dominuje wymóg ukończenia III, IV bądź V roku studiów, ale czasem pracodawcy wystarczy poświadczenie statusu studenta. W przypadku programów stażowych oferty częściej kierowane są do absolwentów studiów i osób z minimalnym chociaż doświadczeniem zawodowym.

Pracodawcy wymagają od kandydatów ukończenia studiów pokrewnych do branży, w której działa firma, ewentualnie ogólnej wiedzy i zainteresowania tą branżą. Liczą także na to, że kandydaci będą znali dobrze język angielski, MS Office, a także byli dyspozycyjni, zmotywowani i charakteryzowali się wysoką kulturą osobistą. Co ciekawe, niektórzy wymagają nawet bardzo dobrych wyników w nauce.

>> Czytaj też: Stażyści i praktykanci mają większe szanse w IT

Jak wynika z analizy Pracuj.pl coraz więcej firm zamieszcza informacje o tym, że praktyka jest odpłatna. Praktykanci i stażyści w naszej firmie mogą liczyć na wynagrodzenie do 2 tys. zł, w zależności od zakresu obowiązków i działu, w którym zatrudniona osoba ma odbyć staż. Chcemy, aby osoby przychodzące do nas czuły się zmotywowane do działania i docenione. Praktykanci i stażyści dostają do wykonania konkretne zadania i są z nich rozliczani tak samo jak nasi etatowi pracownicy – mówi Sabina Dąbrowska-Olbryś, starszy specjalista ds. rekrutacji i rozwoju pracowników w Grupie Pracuj.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag studencitag stażetag praktykitag pracuj.pltag praca
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930