Ponad 700 nowych domen w Internecie

informacja prasowa 10-02-2014, 16:15

Części z Was mogła umknąć informacja, że wraz z dniem 5-go lutego 2014 roku pojawiły pierwsze z blisko 700 planowanych nowych domen. Dlaczego warto przypomnieć o tym internautom?

Nowe domeny pasek adresu przeglądarkiNowe odsłony domen

Swobodnie poruszającym się w Internecie Użytkownikom nie trzeba tłumaczyć, jak ważną rolę pełnią domeny, pod których nazwami znajdują się strony WWW i poczta elektroniczna. Można powiedzieć, że domena dla strony jest tym samym, czym adres korespondencyjny dla naszego domu lub mieszkania. Im bardziej unikatowy adres, tym mniejsze prawdopodobieństwo zapukania do niewłaściwych drzwi. Zarządcą większości nowych domen jest organizacja Donuts Inc., odpowiadająca za rejestrowanie ich nazw. Nowe końcówki dają szansę stworzenia oryginalnego adresu, który nie dość, że stanie się rozpoznawalny w Sieci, to jeszcze przywoła uśmiech na nasze twarze za każdym razem, kiedy będziemy odbierać swoją pocztę z nowego adresu, np. andrzej@jest.guru.

Co zmieniło się 5 lutego 2014r?

Na początku lutego pojawiła się możliwość rejestrowania pierwszych z planowanych 700 zupełnie nowych rodzajów domen globalnych (zwanych również końcówkami domen lub TLD). Nie będzie przesadą, jeśli określimy to mianem wydarzenia bez precedensu w skali globalnej. Do tej pory bowiem nigdy nie próbowano wprowadzić tak dużej liczby „końcówek” w tak krótkim czasie. Dodatkowo zmianie uległ sam proces rejestracji domeny. Do niedawna mogliśmy tylko rezerwować domeny, które wzbudziły nasze zainteresowanie, a następnie pozostawało nam oczekiwanie na dalszy rozwój wydarzeń, który nie zawsze dawał gwarancję rejestracji. W tym momencie rejestrować domeny bez ponoszenia dodatkowych kosztów mogą wszyscy zainteresowani, w myśl zasady „kto pierwszy ten lepszy”.

Jakie możliwości dają nowe domeny?

Im większa liczba domen do wyboru, tym większa szansa na znalezienie takiej, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Pojawienie się prawie 700 zupełnie nowych końcówek (min. wspomnianej już .guru, .blog, .mail, .auto czy .sexy) jest doskonałą okazją dla wielu wymagających Użytkowników. Szeroki wachlarz nowych końcówek umożliwia wybranie domeny, która pozwoli trafnie zarysować tematykę prowadzonego serwisu. A odpowiednio dobrana, oryginalna bądź humorystyczna nazwa, łatwo zapada w pamięć i zwiększa zainteresowanie naszą stroną.

Gdzie można rejestrować domeny?

W Polsce rejestracją domen zajmują się niemal wszystkie serwisy oferujące usługi hostingowe. Na ich tle wyróżnił się dhosting.pl, który jako pierwszy i obecnie jedyny na polskim rynku, wprowadził możliwość rejestracji nowych końcówek (TLD). Nieliczne firmy w Europie dopiero umożliwiają tylko ich rezerwację, dhosting.pl umożliwił natomiast ich rejestrację i natychmiastowe użycie w Sieci. Ciekawostką jest, że rejestracji mógł i może dokonać każdy Użytkownik, bez względu na to, gdzie „stacjonuje” jego strona internetowa.

Trzeba się śpieszyć

W tym wypadku pośpiech nie jest złym doradcą. Liczba nowych domen mimo, że imponująca, jest jednak ograniczona i najciekawsze nazwy są szybko rezerwowane. Rejestrujący jako pierwsi mają okazję nie tylko wybrać najlepszą dla siebie domenę i jej nazwę, ale także mogą liczyć na ceny promocyjne.

Więcej informacji na:

http://dhosting.pl/oferta/domeny/rejestracja_nowych_tld.html

http://www.donuts.co

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag nowe domenytag domenytag dhosting.pl

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.