Ponad 600 mln zł przeznaczą regiony na dotacje na biznes

Beata Lisowska 11-02-2010, 19:07

Osoby tracące pracę nie wiedzą, jak otrzymać unijne wsparcie, choć resort rozwoju regionalnego zwiększa dla nich pomoc. Dzięki niej więcej bezrobotnych powinno w tym roku założyć firmę.

Przez cały 2009 rok i styczeń bieżącego roku liczba osób bezrobotnych zwiększyła się o 600 tysięcy. Bez pracy jest już ponad 2,05 mln osób. Najważniejszym działaniem antykryzysowym, finansowanym ze środków unijnych, które ma powstrzymać wzrost stopy bezrobocia, będą dotacje na założenie własnego biznesu.

Dla osób, które chcą założyć firmę, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przewidziało w tym roku ponad 590 mln zł w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dotacje będą również jedną z możliwych form wsparcia w tzw. projektach outplacementowych (Poddziałanie 8.1.2 PO KL). Województwa przeznaczą na nie w tym roku około 290 mln zł.

>> czytaj też: Miliony dotacji i... Page not found

Osoby tracące pracę nie wiedzą jednak, w jaki sposób mogą z tych środków skorzystać i gdzie powinny się zwrócić o wsparcie. Dotacje są wypłacane przez tzw. operatorów. Ci ogłaszają się w prasie i docierają do bezrobotnych za pośrednictwem powiatowych urzędów pracy. Mają też swoje strony internetowe.

Więcej w Gazecie Prawnej

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy