Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ponad 4 miliony czytników Kindle sprzedanych w grudniu

29-12-2011, 16:47

Czytnik Kindle był najlepiej sprzedającym się produktem aż w sześciu wersjach językowych sklepu Amazona.

Kindle Fire trafił w grudniu do ponad 4 milionów użytkowników i sprzedawał się najlepiej w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech - poinformował Amazon w komunikacje prasowym.

Czytaj także: Kindle Fire nieodpowiedni dla dzieci?

W połowie miesiąca firma ujawniła, że sprzedaje ponad milion swoich czytników w ciągu tygodnia, co obserwatorzy rynku okrzyknęli ogromnym sukcesem. Nigdy nie mówili o swoich wynikach - zauważył wtedy analityk Brian Blair. - Z pewnością jest to niemały rekord, skoro zdecydowali się na taki krok.

Amazon poinformował, że liczba czytników, które były zamawiane w okresie świątecznym na prezenty wzrosła aż o 175% w stosunku do roku ubiegłego. Dzień Bożego Narodzenia przyniósł z kolei rekord dotyczący sprzedaży e-booków.

Najpopularniejszą książką dostępną w sklepie Amazona w tym roku była biografia Steve'a Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona. Amerykański pionier handlu internetowego poinformował, że sprzedano ją w tylu egzemplarzach, że można by ułożyć stos wyższy niż Mount Everest.

Czytaj także: Kindle Fire już z Androidem 4.0 (wideo)


Źródło: Amazon


Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima