Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

1100 starszych osób otrzymało w 2007 roku dyplom ukończenia kursu Akademii e-Seniora UPC Polska - czytamy w podsumowaniu tegorocznych szkoleń z obsługi komputera i internetu. Jak się okazuje, nie tylko młodzież, ale także polska starszyzna ma potrzebę oraz dostrzega korzyści z dostępu do internetu.

robot sprzątający

reklama


Zajęcia tegorocznej edycji Akademii e-Seniora rozpoczęły się w czerwcu i kończą w grudniu 2007 roku. Przeszkolonych zostało 1100 osób, czyli dwa razy więcej niż w roku poprzednim, kiedy kursy zostały zainaugurowane.

Akademia e-Seniora prowadzona była w 10 miastach w Polsce (Kraków, Szczecin, Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Opole, Kielce, Lublin, Katowice, Bydgoszcz), w których działa 12 pracowni internetowych UPC. W roku bieżącym program został wzbogacony o podręcznik, stronę www oraz kluby e-Seniora, w ramach których absolwenci kursów mogą nieodpłatnie korzystać z komputera i internetu w pracowniach UPC w wyznaczonych dniach tygodnia.

Pełny kurs trwał 16 godzin zegarowych. Program kursu został stworzony specjalnie z myślą o osobach starszych, do jego opracowania posłużyły także ubiegłoroczne doświadczenia z organizowanych zajęć. Podczas kursu seniorzy poznali komputer i internet, nauczyli się m.in. wyszukiwania informacji na stronach www, wysyłania e-maili, porozumiewania się za pomocą komunikatorów. Zapoznali się z takimi pojęciami, jak: czat, forum, grupa dyskusyjna, multimedia.

Kursy były odpłatne, koszt od osoby był symboliczny i wyniósł 28 zł (czyli godzina zajęć kosztowała uczestnika 1,75 zł).

W czasie realizacji programu, 27 września br. została zorganizowana debata dotycząca edukacji internetowej osób starszych w Polsce. Jej uczestnicy zwrócili uwagę na to, że wbrew utartym stereotypom starsi Polacy widzą i doceniają użyteczność nowoczesnych technologii i chcą je poznać. Obecnie tylko
19% spośród nich korzysta z komputera, a 7% z internetu. Dla porównania w Unii Europejskiej osoby w wieku emerytalnym stanowią 18% użytkowników Sieci.

Zdaniem przedstawicieli Akademii e-Seniora, ten niski wynik polskich seniorów związany jest przede wszystkim z brakiem oferty edukacyjnej dla nich. Tymczasem polska starszyzna coraz chętniej garnie się do internetu - na jedno miejsce na szkoleniu przypadało aż 8 chętnych starszych osób.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Google uderzy w Wikipedię?



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E