Pomysły na dekoracje na ścianie

16-10-2020, 07:22

Zdarzają się momenty, kiedy mamy dość pustych ścian w mieszkaniu. Albo wprowadzamy się do nowego mieszkania i przydałoby się to coś, żeby nadać wnętrzu pięknego stylu. Najprostszym sposobem na odnowienie wejścia jest po prostu powieszenie czegoś na ścianie. Wybór jest dość duży, w sklepach można kupić wszystko: od dekoracyjnych plakatów, poprzez odbitki zdjęć na płótnie, poprzez płaskorzeźby, na obrazach na płótnie kończąc. Na co się zdecydujesz, zależy tylko od Twojego gustu, finansów i stylu mieszkania.

  1. Fototapeta w dobrym stylu
  2. Plakaty w antyramie
  3. Odbitki zdjęć
  4. A może obrazy na płótnie?

Fotokolaż z własnych zdjęć

Fototapeta w dobrym stylu

Fototapety święciły triumfy w polskich mieszkaniach na przełomie wieku. Całe ściany były pokryte zdjęciami wprost z karaibskich plaż, czy z ośnieżonych szczytów Alp. Dlatego też dla wielu z nas tapety kojarzą się z czymś kiczowatym i brzydkim. Nic bardziej mylnego. W obecnych czasach tapeta może być całkiem stylowa i może uzupełnić naturalnie wystrój mieszkania. Fajnie mieć na ścianie widok, który chcielibyśmy widzieć ze swojego okna zamiast ponurych bloków, ale fototapeta to obecnie coś więcej. Można mieć na ścianie fajną grafikę ulubionego autora lub zdjęcie znanego artysty. Dobór odpowiedniego koloru na pozostałych ścianach, i nasze gniazdko jest gotowe.

Plakaty w antyramie

To jeden z tańszych sposobów na ciekawy wystrój mieszkania. Kiedy byliśmy nastolatkami na ścianach rozwieszaliśmy plakaty ulubionych zespołów wyrwane z młodzieżowych magazynów. Teraz można wieszać plakaty wykonane przez znanych artystów. Takie papierowe dzieła sztuki można kupić w galeriach plakatu, przez Internet, a zwłaszcza w antykwariatach. Szczególnie warto sprawdzić Dzieła Polskiej Szkoły Plakatu – stare plakaty do filmów lub spektakli. Dobrym pomysłem może być nadruk takiego plakatu w postaci zdjęcia na płótnie

Fotokolaż z własnych zdjęć

Odbitki zdjęć

Odbitki zdjęć to świetny pomysł jeśli ulubione fotografie chcemy mieć przed oczami na co dzień. Można wydrukować odbitki zdjęć swoich bliskich, sesje poślubną czy noworodkową, albo fotografie ulubionego autora, a nawet zdjęcia gwiazd filmowych. Płotno jest materiałem, który pięknie podkreśla kolory. Jest też bardzo trwały, Istnieją dwie możliwości przygotowania takiego płótna. Albo nadruk maszynami drukarskimi, albo bezpośrednie wywołanie fotografii w ciemni – przygotowanie zdjęcia na płótnie pokrytym wcześniej światłoczułą substancją. Niezależnie od tego, który sposób wybierzemy – efekt na pewno będzie zadowalający. Płótno to naturalny materiał, kolor nie powinien blednąć z biegiem czasu, ani ulegać zakurzeniu. Zdjęcia na płótnie to też świetny pomysł na prezent – na przykład dla babci, lub rodziców.

A może obrazy na płótnie?

Malowanie obrazów na płótnie to technika znana od wieków. Najlepsi mistrzowie malarstwa przygotowywali tak swoje dzieła. Dla ozdobienia ściany w swoim domu można zrobić dwie rzeczy. Pierwszą jest zakup płótna i farb i malowanie w amoku natchnienia. Drugim sposobem jest udanie się do sklepu, gdzie sprzedają obrazy na płótnie. Obecnie technika tak poszła do przodu, że obraz na płótnie nie musi być malowany farbami i pędzlem, a z nadruk wykonany przez maszynę z obrazu dostarczonego, do komputera. Taki obraz nie będzie miał zapachu farby, ale nie trzeba będzie jej też z biegiem czasu poprawiać czy konserwować. Obrazy na płótnie potrafią cieszyć oczy przez lata. Dlatego są świetną inwestycją w wystrój domu lub mieszkania. Pozostaną z nami na długo – wybierzmy więc wzór mądrze, nie poddając się chwilowej modzie.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag nolstag fototapety


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.