Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Listy Czytelników

Panuje powszechne przekonanie, że wersje Express programu Microsoft Visual Studio 2012 są darmowe do użytku prywatnego. Dla firm również, ale na pierwszym planie są studenci i hobbyści, czego dowodem są opisy tego pakietu w różnych serwisach internetowych. Przy próbie rejestracji pojawia się jednak formularz wymagający podania nazwy firmy, a pomoc techniczna Microsoftu twierdzi, że nie ma możliwości zarejestrowania programu na osobę prywatną - poinformował jeden z naszych czytelników. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.

Kontaktując się z pomocą techniczną Microsoftu, czytelnik dowiedział się, że „Visual Studio Express 2012 jest oprogramowaniem przeznaczonym do użytku w firmach. W związku z tym formularz rejestracyjny wymaga podania danych firmy. Osoba prywatna może korzystać z produktu przez okres próbny trwający 30 dni, następnie wymagana jest rejestracja. Nie ma możliwości zarejestrowania wspomnianego oprogramowania na osobę prywatną”.

Czytelnik poprosił o wyjaśnienie, skąd się wzięło tyle błędnych informacji. W e-mailu do Dziennika Internautów czytamy:

Przecież ludzie sobie chyba tego sami nie wymyślili. Powtarzające się sformułowania o studentach i hobbystach pozwalają przypuszczać, że pochodzą z informacji prasowej. Dlaczego więc MS rozpowszechnia(ł) takie informacje, podczas gdy w rzeczywistości nie umożliwia legalnego dostępu do tego oprogramowania? Pewnie większość użytkowników nie przejmuje się i wpisuje jakieś bajki w formularzu, ale czy program zarejestrowany na fikcyjne dane jest nadal legalny?

Wątpliwości czytelnika rozwiewa Marek Zaleski, Senior Public Relations Specialist polskiego oddziału Microsoftu. Z podanych przez niego informacji wynika, że Visual Studio Express 2012 przeznaczony jest „do prostych działań programistycznych, dla samodzielnych programistów, do tworzenia, debugowania i wdrażania rozwiązań dla różnych platform”. Pakiet można pobrać za darmo m.in. z oficjalnej witryny Visual Studio. Zaleski tłumaczy:

Aby móc kontynuować korzystanie z produktu po upływie 30 dni, konieczne będzie dokonanie rejestracji i uzyskanie bezpłatnego klucza produktu. W miejscu rejestracji produktu trafiamy na punkt „Company/Organization Name”. W sytuacji, w której nie reprezentujemy żadnej firmy, szkoły wyższej itd., możemy po prostu wpisać swoje imię i nazwisko. Idąc dalej, w punkcie „What is the total number of employees within your company or organization?” wybieramy opcję „0”, a w przypadku „What is your primary role in your company or organization?” - „other”. Oczywiście w sytuacji, gdy rejestrujemy produkt na siebie.

Innymi słowy, pracownik pomocy technicznej Microsoftu wprowadził naszego czytelnika w błąd, udzielając niezgodnej z prawdą odpowiedzi. Więcej informacji o produktach Express można znaleźć na stronie producenta.

Czytaj także: Google luki znajduje, a Microsoft łata


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl

UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl


Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR