Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polskie filmy w sieci legalnie i bezpłatnie z Kulturą Na Widoku

15-09-2015, 15:29

Serwis "Kultura Na Widoku" oferuje dostęp do wielu polskich filmów, laureatów 40-stu edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wiele tytułów takich jak "Dzień świra", "Austeria" lub "Akcja pod Arsenałem" można obejrzeć bezpłatnie.

robot sprzątający

reklama


Fundacja Legalna Kultura poinformowała, że przez miesiąc serwis Kultura Na Widoku będzie oferował porcję ponad 100 filmów do obejrzenia. Są to filmy, które były nagradzane na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Znajdziemy wśród nich takie tytuły jak: "Jesteś Bogiem", "Dzień Świra", "Galerianki", "Różyczka", "Mój Nikifor", "U Pana Boga za piecem" i wiele innych.

Aby obejrzeć filmy należy się udać na stronę www.kulturanawidoku.pl i wejść w zakładkę FILM Laureaci FFG. Następnie trzeba wybrać film do obejrzenia. Na stronie od razu widzimy, czy film jest bezpłatny czy płatny. 

Film - Kultura na Widoku

Po wybraniu filmu przechodzimy na stronę, na której trzeba podać e-mail i zaakceptować regulamin. Udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Legalna Kultura nie jest koniecznością. Po kliknięciu "OK" pojawi się przycisk umożliwiający przejście do strony z filmem. Będzie to jakiś serwis VoD albo YouTube. Poza tym na adres e-mail otrzymamy link do strony z filmem. 

Kolekcja FILM Laureaci FFG została podzielona na 8 kategorii tematycznych: Złote Lwy, Nagrodzone Filmy, Kino archiwalne, Czysta Klasyka, Kolekcja, Plakaty, Kroniki, Młode Kino.

Wsród reżyserów proponowanych filmów znajdujduje się plejada wybitnych nazwisk polskiego kina różnych pokoleń. Od twórców starszego pokolenia, jak: Agnieszka Holland, Jerzy Hoffman, Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Krauze, Jerzy Stuhr, Andrzej Wajda czy Krzysztof Zanussi, aż po młode pokolenie artystów, nagradzanych w Konkursie Młodego Kina, takich jak: Julia Kolberger („Mazurek”), Maria Zbąska („Psubrat”), Łukasz Ostalski („Matka”), Kuba Czekaj („Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”), Agnieszka Smoczyńska („Aria Diva”), Bartosz Konopka („Trójka do wzięcia”) czy Magnus von Horn („Echo”).

Dodatkowo udostępniono on-line Kolekcję Polskiej Szkoły Plakatu – festiwalowe afisze z ostatnich czterdziestu lat. Zawarta w niej historia plakatu w pigułce pokazuje zmieniającą się estetykę i style polskich Spośród posterów na uwagę zasługują materiały graficzne wykonane m.in. przez Andrzeja Pągowskiego, Radosława Szaybo, Andrzeja Dudzińskiego, Jerzego Krechowicza, Jakuba Erola, Marcina Władykę i Waldemara Świerzego. Kolejną – dostępną cyfrowo – ciekawostką jest zbiór Kronik Festiwalu Filmowego w Gdyni, realizowanych w trakcie festiwalu przez studentów polskich szkół filmowych od 2006 roku.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *