Polska nawigacja na Androida już niedługo

20-07-2011, 09:32

MapaMap trafi na urządzenia mobilne z systemem Android. W pierwszej kolejności nawigacja na Androida pojawi się na polskim rynku wraz z urządzeniami partnerów, a następnie będzie dostępna w Android Markecie.

Sonda
Korzystasz z nawigacji w telefonie komórkowym?
  • tak
  • nie
  • nie posiadam telefonu komórkowego
wyniki  komentarze

MapaMap dla systemu Android to kolejna wersja nawigacji dostępnej od dawna na wiele innych platform sprzętowych, między innymi na przenośne urządzenia z systemem Windows CE, na telefony iPhone czy smartfony z Windows Mobile. Dopiero na końcu producent zdecydował się na wydanie aplikacji dla użytkowników jednej z najpopularniejszych platform – Android.

Oprócz prowadzenia zakręt po zakręcie MapaMap ostrzega przed stojącym na drodze fotoradarem oraz przekraczaniem dozwolonej prędkości. Komputer podróżny zbiera i podaje użytkownikowi informacje o odległości do najbliższego manewru, odległości do celu, szacowanym czasie dotarcia do niego oraz czasie spędzonym w drodze wraz z liczbą przebytych kilometrów.

>> Czytaj też: Rynek aplikacji smartfonowych: Garmin przejmuje Navigon

Z nawigacji MapaMap na platformę Android można korzystać również podczas wycieczek pieszych lub rowerowych, gdyż producent zadbał, aby w bazie danych mapowych nie zabrakło pieszych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych oraz danych o ukształtowaniu terenu całej Polski.

MapaMap trafi na Androida
fot. MapaMap - MapaMap trafi na Androida
Pieszą nawigację po miastach ułatwia baza ponad 220 tysięcy obiektów POI, wśród których znajdziemy nie tylko obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale także wszelkie miejsca istotne z punktu widzenia turysty, takie jak: muzea, pomniki, zabytki czy punkty widokowe.

- Aktualnie prowadzimy rozmowy z producentami wiodących marek telefonów i tabletów oraz firmami telekomunikacyjnymi w celu wybrania naszych partnerów, wraz z którymi zaoferujemy nasze najnowsze rozwiązanie użytkownikom końcowym – mówi Marcin Niewęgłowski, Prezes Zarządu IMAGIS S.A.

MapaMap dla telefonów z Androidem zaopatrzona jest w szczegółową mapę Polski, w której skład wchodzą: dokładna mapa drogowa, ponad 9 tysięcy planów miast i miejscowości (w tym ponad 3400 z dokładnymi adresami), baza 223 tysięcy obiektów POI, 19 tysięcy km ścieżek rowerowych i ponad 24 tysiące km szlaków turystycznych.

Więcej pod adresem: www.MapaMap.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031