Polska IVONA w rękach Amazona. Gigant przejął twórcę syntezatora mowy

25-01-2013, 09:49

Amazon.com przejął polską firmę IVONA Software, która stworzyła wielokrotnie nagradzany syntezator mowy. Światowy gigant docenił to, co w technologii IVONA jest najlepsze - jej niezwykłą naturalność.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przejęcie polskiej firmy przez globalnego giganta zawsze byłoby wielkim wydarzeniem, ale Amazon.com to nie tylko gigant. Jest to gigant z nadzieją na kolejne sukcesy, który z jednej strony zdominował rynek e-handlu, z drugiej strony świetnie sobie radzi na rynku urządzeń przenośnych i związanych z nimi e-usług.

Przejęta przez Amazon firma IVONA Software dostarcza syntezator mowy z funkcją text-to-speech (głosowego odtwarzania tekstu pisanego). Technologia rozwijana jest od ponad 10 lat. Wielu internautów zna technologię IVONA, a Ci którzy jej nie znają, mogą ją wypróbować na stronie Ivona.com. IVONA oferuje portfolio produktów mówiących 44 głosami w 17 językach i prowadzi prace nad kolejnymi.

IVONA istotna dla Kindle Fire

Na technologii IVONA opierają się funkcje Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch w tabletach Kindle Fire. Można jej używać także w urządzeniach z Androidem i nawet BlackBerry.

Ani Amazon ani IVONA, nie ujawnili wartości transakcji przejęcia. Padły tylko ogólnikowe komentarze o tym, jak świetna jest to inwestycja.

grafika

- Opracowana przez IVONA Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania. Jest ona kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch - powiedział Dave Limp, Vice President, Amazon Kindle. - Zespół IVONA podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie.

Produkt na dziś, stworzony wczoraj

Wspomniana przez Limpa naturalność syntezatora IVONA została dostrzeżona już dawno temu. W roku 2006 twórcy syntezatora IVONA zwyciężyli w prestiżowym  konkursie Blizzard Challenge organizowanym przez Carnegie Mellon University. Wymagało to stworzenia sztucznego odpowiednika prawdziwego lektora - zadanie niełatwe.

Sonda
Korzystałeś kiedyś z syntezatora IVONA?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Potem były kolejne sukcesy w konkursach i na międzynarodowych targach. W roku 2011 raport amerykańskiej organizacji Voice Information Associates określił syntezator IVONA jako najdokładniejszy produkt tego typu, a konkurencją dla niego były wówczas rozwiązania takich gigantów, jak Microsoft i AT&T.

Warto zauważyć, że technologia syntezy mowy dziś wydaje się istotna dla urządzeń mobilnych, ale nie było tak w roku 2001, gdy zaczynały się prace nad technologią IVONA. Wówczas idea mówiących urządzeń była bardziej futurystyczna. Teraz mamy wielki sukces, ale to nie jest dzieło roku, dwóch czy pięciu lat. Wiele lat temu pewna niewielka firma musiała inwestować w stworzenie technologii potrzebnej na dziś i jutro. To jest najbardziej niezwykłe.

Czytaj także: Amazon powalczy z Facebookiem i Google na rynku reklamowymSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.