Polscy przedsiębiorcy będą inwestować w 2012 roku

04-12-2011, 08:40

Polscy przedsiębiorcy chcą wykorzystać kryzys gospodarczy do rozwoju swoich firm, a niemal połowa przedsiębiorców uważa, że nakłady inwestycyjne polskich firm będą w 2012 roku większe niż w bieżącym - wynika z badania "Rzetelność polskich przedsiębiorstw 2011 - trendy i bariery".

Przedsiębiorcy uczestniczący z programie Rzetelna Firma z umiarkowanym optymizmem patrzą na nadchodzący rok. Prawie połowa z nich przewiduje, że w najbliższych 12 miesiącach wyda więcej na nowe inwestycje niż w roku 2011. 12 proc. badanych jest tego pewna, natomiast trochę powyżej jednej trzeciej uważa, że nakłady inwestycyjne raczej się zwiększą.

Prawie połowa badanych firm zwiększy nakłady inwestycyjne w 2012 roku
fot. Rzetelna Firma - Prawie połowa badanych firm zwiększy nakłady inwestycyjne w 2012 roku
Z kolei co piąty ankietowany przedsiębiorca sceptycznie patrzy na wzrost własnych możliwości inwestycyjnych w 2012 roku. Mniej niż 10 proc. badanych jest pewnych, że nie będzie w stanie przeznaczać na inwestycje kwot tak dużych, jak w tym roku. Należy zaznaczyć, że prawie jedna czwarta przedsiębiorców w trakcie przeprowadzania badania nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie o wysokość ewentualnych inwestycji w 2012 roku.

Czytaj też: Netia, Dialog i s-ka chcą budować szerokopasmową Polskę

- W warunkach prognozowanego spowolnienia gospodarczego tylko podmioty prowadzące rzetelną działalność biznesową i inwestujące w rozwój przedsiębiorstwa są w stanie utrzymać swoją pozycję rynkową, a także sprostać ostrzejszej konkurencji. Informacja ze strony uczestników programu Rzetelna Firma o zwiększeniu nakładów inwestycyjnych to sygnał, że postrzegają całą sytuację nie jako zagrożenie, ale jako szansę. Zwiększając nakłady na rozwój przedsiębiorstwa, przy równoczesnej wysokiej jakości świadczonych produktów i usług, będą w stanie zbudować solidniejsze fundamenty funkcjonowania firmy i wyjść z całej sytuacji jako bardziej wiarygodni partnerzy biznesowi – twierdzi Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy.

Badanie „Rzetelność polskich przedsiębiorstw 2011 – trendy i bariery” zostało przeprowadzone w listopadzie 2011 na grupie 1009 przedsiębiorstw, które uczestniczą w programie Rzetelna Firma.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy