Polkomtel osiągnął porozumienie z dystrybutorami prepaid

04-09-2009, 15:39

Polkomtel S.A. zakończył dzisiaj negocjacje nowych warunków handlowych z poszczególnymi dystrybutorami doładowań prepaid.  Porozumienia zaakceptowali wszyscy dystrybutorzy. W wyniku tego doładowania dostępne są w całej dotychczasowej sieci sprzedaży - zapewnił operator.

Od 1 września miliony klientów Polkomtela nie mogły doładować swoich kont prepaid w sposób, w jaki dotychczas to robili. To efekt wygaśnięcia i nieprzedłużenia umów Polkomtela z dystrybutorami na dotychczasowych warunkach.

Operator chciał obniżyć marżę dystrybutorów o ok. 25 proc., na co firmy te nie chciały się zgodzić. W związku z tym sprzedaż doładować prepaid w sieciach Plus, Simplus, Sami Swoi i 36.6 wstrzymało ponad 13 firm, które posiadają 85% punktów sprzedaży doładowań Polkomtela. W końcu jednak doszło do porozumienia.

- Osiągnięte dwustronne porozumienia są korzystne dla stron, stwarzają stabilne i trwałe warunki dystrybucji dla wszystkich partnerów handlowych i sieci dystrybucyjnych – uważa Bogusława Matuszewska, członek zarządu, dyrektor ds. sprzedaży Polkomtel S.A. – Choć indywidualne negocjacje z naszymi partnerami były momentami twarde, okazały się jednak konstruktywne, a przede wszystkim przebiegały z poszanowaniem interesów obu stron.

Negocjacje były także okazją dla Polkomtela do rozpoczęcia prac i rozmów dotyczących rozszerzenia sieci dystrybucji doładowań usług prepaid o nowych partnerów - dodaje Adam Suchenek, rzecznik prasowy Polkomtel S.A.

Przedstawiciele pierwszych sieci rozprowadzających doładowania prepaid potwierdzili osiągnięcie porozumienia. W związku z ustaleniem warunków współpracy z Polkomtel S.A. w zakresie dystrybucji elektronicznych doładowań prepaid informujemy, iż jeszcze dzisiaj (04.09.2009) w sklepach Żabka będzie można kupić doładowania Operatora - poinformował Dziennik Internautow Jacek Spychała z sieci Żabka Polska S.A.

Zdaniem przedstawicieli Polkomtela do zaistniałych problemów doprowadziła obecna sytuacja na rynku telefonii komórkowej. Obniżki cen usług, spadek stawek rozliczeń międzyoperatorskich, a także spowolnienie wzrostu rynku wymusiły na tej spółce działania zmierzające do racjonalizacji kosztów, w tym kosztów dystrybucji. Polkomtel skarży się także, że obowiązujące obecnie w Polsce marże dystrybutorów doładowań usług prepaid są znacznie wyższe, niż na innych rozwiniętych rynkach telefonii komórkowej w Europie.

Pozostali operatorzy jednak nie podjęli do tej pory tak drastycznych działań, jak Polkomtel. Być może porozumienie tej firmy z dystrybutorami zachęci pozostałych dostawców usług prepaid do podjęcia stosownych negocjacji.

Rozmowy prowadzi już operator sieci Orange, dowiedział się Dziennik Internautów. PTK Centertel negocjuje nowe zasady dystrybucji doładowań z naszymi dotychczasowymi partnerami. Mamy nadzieję na szybkie porozumienie, które będzie satysfakcjonujące dla obydwu stron. W momencie zakończenia negocjacji poinformujemy o ich rezultacie - napisał w e-mailu do DI Wojciech Jabczyński, rzecznik Centertela.


Następny artykuł » zamknij

Będzie podatek od e-hazardu

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy