Polkomtel i mPay uruchomią system płatności z użyciem telefonu

13-07-2007, 13:48

Firmy Polkomtel i mPay podpisały umowę o wspólnym wdrożeniu na rynku polskim systemu płatności mobilnych. Projekt obydwu firm udostępni polskim użytkownikom całkowicie nową dla nich funkcjonalność telefonu komórkowego.

Podpisana umowa jest efektem kilku miesięcy wspólnych prac nad nową usługą, dzięki której użytkownicy marek Plus, Simplus i Sami Swoi uzyskają możliwość płacenia za nabywane towary i usługi przy użyciu swoich telefonów komórkowych, na zasadach podobnych jak przy korzystaniu z kart płatniczych. Usługa będzie dostępna zarówno dla płatności internetowych, jak również w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Polkomtel zdecydował się na komercyjne wdrożenie usługi płatności mobilnych jako pierwszy operator w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z nielicznych na świecie (w tej chwili za pomocą komórki można płacić np. w Belgii). Jednocześnie będzie to pierwsze komercyjne wdrożenie systemu mPay będącego całkowicie polskim projektem.

- Na początku zamierzamy wypromować usługę na rynku płatności tzw. uciążliwych, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone, zaś gotówka nie zawsze jest najwygodniejszym rozwiązaniem - powiedział Henryk Kułakowski, prezes mPay S.A. i pomysłodawca usługi. Oznacza to, że miejsca w których niebawem będzie można zapłacić komórką to np. automaty z napojami, miejsca parkingowe, sklepy z muzyką online lub kioski.

Polkomtel oraz mPay szacują, że w ciągu następnych pięciu lat z usługi będzie mogło skorzystać nawet kilkanaście milionów Polaków i stanie się ona równie powszechna jak płacenie kartą płatniczą. Komercyjny start usługi planowany jest w trzecim kwartale bieżącego roku.


Następny artykuł » zamknij

Giertych: Gry są złe!

Źródło: Polkomtel
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Polkomteltag mPay
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy