Giertych: Gry są złe!

13-07-2007, 14:39

"Gry (...) uczą sadyzmu i zachęcają do przemocy, również do tej na tle seksualnym" - oświadczył na wczorajszej konferencji w Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN) minister Roman Giertych. Ministerstwo proponuje nowelizację kodeksu karnego właśnie pod kątem... gier komputerowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak czytamy na stronach MEN, resort kierowany przez wicepremiera Giertycha zamierza przedstawić rządowi projekt przepisów ograniczających dostęp do gier propagujących przemoc.

Na razie nie znamy szczegółów planowanych działań. Ministerstwo poinformowało tylko, że proponuje wprowadzenie kar w Kodeksie Karnym za rozpowszechnianie gier komputerowych i gier wideo, zawierających szkodliwe treści i prezentujące przemoc.

- Obecnie obowiązujące przepisy prawa nie penalizują gier komputerowych, które uczą sadyzmu i zachęcają do przemocy również na tle seksualnym - wyjaśnił Roman Giertych.

Nie jest to pierwszy raz, gdy MEN pod wodzą Romana Giertycha grozi rynkowi gier komputerowych palcem. W listopadzie 2006 roku, w okresie premiery kontrowersyjnej gry Rule of Rose (Rządy Róży) Ministerstwo Edukacji Narodowej złożyło doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z rozpoczęciem rozpowszechniania w Polsce tej gry. Podsekretarz stanu MEN Mirosław Orzechowski, prawdopodobnie opierając się na doniesieniach prasowych, stwierdził wtedy, że ta skierowana do dzieci gra "stanowi dla nich istotne zagrożenie", jest makabryczna, pełna przemocy i ocieka erotyką. Co ciekawe, według BIS Polskiego Radia w momencie składania doniesienia nie było jeszcze nawet planów wejścia Rule of Rose na polski rynek.

Prawdopodobnie efektem dyskusji rozgorzałej w polskich mediach na temat Rządów Róży były także zapowiedzi Romana Giertycha, z grudnia 2006 r., dotyczące wprowadzenia zakazu dystrybuowania gier, w których gracz torturuje lub zabija inne postacie oraz zawierających elementy pornografii - informuje serwis Gamestar.pl.

Źródło: MEN


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag rozrywkatag MENtag brutalność
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.