Policja zamyka serwis z tłumaczeniami filmów - AKTUALIZACJA2

17-05-2007, 14:32

Napisy.org - popularny serwis z tłumaczeniami filmów - został zamknięty. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że osoby związane z serwisem zostały zatrzymane, a dane z serwera, na którym znajdowała się strona, są zabezpieczone. Poniżej prezentujemy także sprawę zatrzymania z punktu widzenia przedstawicieli serwisu napisy.org.

ciąg dalszy...

Owszem, wczoraj miały miejsce naloty na kilka osób. Osobiście wiem o 6 osobach (nie o 9 jak napisano), dwójka administratorów, trójka moderatorów oraz jedna tłumaczka, ciężko mi powiedzieć czy było więcej nalotów.

Wszystkie naloty miały miejsce o 6 rano. Nie wiemy skąd wytypowali osoby do nalotu, dane osobowe żadnego użytkownika nie są dostępne publicznie.

Pan Urbański (rzecznik policji - red.) do informacji podał tak naprawdę kilka kłamstw, które pewnie mają ukazać jaką to "brawurową" akcję przeprowadzono.

(...)

Co do przyszłości serwisu, to ciężko mi na daną chwilę cokolwiek powiedzieć, ponieważ nie mogłem się jeszcze skontaktować z kolegą, któremu zabrano telefon (widocznie policja i na nim zamierza coś znaleźć ;))

Osobiście chciałbym usłyszeć opinię prawnika co do tego zajścia i zwrócić uwagę wielu osób, że duża ilość amatorskich tłumaczeń ukazuje się prędzej, niż te "profesjonalne" (które często są dużo gorsze od naszych). Niech też Ci "profesjonalni" tłumacze się przyznają do tego, że wykorzystują amatorską pracę innych (czego nikt nie nazywa łamaniem prawa).

Poza tym tłumacze nie zarabiali na swoich pracach.

W kolejnym e-mailu Pan Krzysztof dodał:


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tłumaczetag policjatag napisy.orgtag nalotytag Gutek Film
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930