Policja rozbiła siatkę złodziei urządzeń firmy Apple

19-12-2011, 20:31

Nowojorska policja aresztowała aż 141 osób, które oskarża się o kradzież i sprzedawanie telefonów oraz tabletów produkowanych przez firmę Apple.

Przestępcy z nowojorskiej siatki specjalizowali się wyłącznie w kradzieży tego typu urządzeń. Zatrzymań dokonywano na terenach sklepów samoobsługowych, a nawet salonów fryzjerskich - poinformował Bloomberg, powołując się na oświadczenie policji.

Czytaj także: Apple narusza kolejne cztery patenty Samsunga?

- To było dwustopniowe śledztwo, które doprowadziło do zatrzymania zarówno handlarzy kradzionym sprzętem, jak i jego odbiorców - powiedział Raymond W. Kelly z nowojorskiej policji. - Przestępcy dostali bolesną nauczkę, że ofiary i sprzedawcy mogą być tak naprawdę działającymi pod przykrywką policjantami.

Według oświadczenia amerykańskich stróżów prawa policja wciąż stara się pojmać niektórych złodziei, którzy za cel obierają sobie przede wszystkim nieuważne osoby podróżujące metrem. Zatrzymanym podejrzanym został postawiony zarzut posiadania kradzionych przedmiotów po tym, jak kupili urządzenia od tajnych agentów policji.

Sprzęty miały być sprzedawane w cenie od 50 do 200 dolarów, a zatem nawet kilka razy taniej niż w sklepach. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku przestępcom z New Jersey udało się wynieść ze sklepu 20 notebooków firmy Apple bez uruchamiania alarmu, a nawet dotykania podłogi - sprzęt zniknął przez tajemniczą dziurę w dachu.

Czytaj także: Apple wciąż bez większych sukcesów w Chinach


Źródło: Bloomberg, NYC.gov
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy