Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Najlepsze w ujawnianiu i zwalczaniu piractwa intelektualnego jednostki policji zostały wczoraj nagrodzone odznakami "Złotej Blachy" oraz nagrodami rzeczowymi. Nagrody fundowane są przez Koalicję Antypiracką (KA) reprezentującą interesy producentów oprogramowania, przemysłu filmowego i muzycznego.

Laureatami tegorocznej edycji "Złotych Blach" zostali: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Komenda Rejonowa Policji Warszawa V.

Policjanci z Wrocławia zyskali uznanie Koalicji Antypirackiej za akcję przeprowadzoną na terenie kilku akademików Politechniki Wrocławskiej. Celem tych działań było powstrzymanie udostępniania plików w sieciach p2p w akademickiej sieci komputerowej. Jak informuje KA, policja z Wrocławia wykazała się nowatorskimi pomysłami w procesie uzyskiwania i wykorzystywania dowodów w postępowaniu karnym dotyczącym naruszenia praw producentów fonograficznych w zamkniętych sieciach osiedlowych.

Z kolei Policja w Katowicach została nagrodzona przez biznesmenów za przeprowadzenie w 2007 roku wielu akcji przeciwko podmiotom i osobom rozpowszechniającym pirackie oprogramowanie i korzystającym z niego w celach komercyjnych. Jednostki terenowe podległe KWP Katowice tylko w pierwszym półroczu 2007 roku zabezpieczyły: 19 509 płyt CD i DVD z oprogramowaniem, które jeśli zostałoby sprzedane w sposób legalny, wygenerowałoby - jak szacuje policja - przychód ponad 56 mln zł.

Koalicja Antypiracka uznała także za wielki sukces katowickiej policji doprowadzenie do zamknięcia strony z napisami do filmów - napisy.org. Przy okazji tego zdarzenia zorganizowana została ogólnopolska akcja antypiracka, we współpracy z 14 komendami policji z całego kraju.

W przypadku Komendy Rejonowej Policji Warszawa V o przyznaniu nagrody zadecydowała spektakularna akcja przeprowadzona w czerwcu 2007 r. Policjanci z Warszawy rozpracowali wtedy zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym powielaniem płyt DVD z filmami i grami PSX oraz ich dystrybucją na terenie giełdy mieszczącej się przy ul. Wolumen w Warszawie.

Sonda
Czy policja powinna otrzymywać nagrody od firm?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Wspomniana akcja doprowadziła do ujawnienia producenta nielegalnych nośników, który wykorzystywał w swym procederze 10 nagrywarek płyt DVD-R, sterowanych przez dwa komputery klasy PC. Podejrzani ściągali z serwera amerykańskiego filmy, które następnie opatrywali napisami w języku polskim, nagrywali na płyty DVD-R oraz umieszczali na nośnikach odpowiednie nadruki.

Jak informuje policja, w wyniku powyższej akcji oraz codziennego monitoringu terenu Targowiska Wolumen doprowadzono do niemal całkowitego wyeliminowania handlu pirackimi produktami na tym bazarze, który do niedawna był drugim obok stadionu dziesięciolecia największym punktem handlu pirackimi nośnikami.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Policja.pl