Policja dobrze zinformatyzowana

06-12-2007, 10:15

Komenda Główna Policji otrzymała Złoty Laur, wyróżnienie w konkursie na najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwo, przyznawane przez miesięcznik "Teleinfo". KGP pokonała takie instytucje jak Straż Graniczna oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ze względu na bardzo różną specyfikę działalności w poszczególnych branżach, nagrody przyznawano w ośmiu kategoriach: m.in. administracja i służby użyteczności publicznej (tu wyróżniona została KGP), banki, ubezpieczenia i instytucje finansowe, energetyka, przemysł wydobywczy i paliwowy czy handel i usługi.

W konkursie brano pod uwagę skalę inwestycji w teleinformatykę, ciągły rozwój, wykorzystanie najnowszych technologii, innowacyjność oraz inne kryteria. Policję doceniono za takie projekty jak Krajowy System Informacji Policyjnej (KSIP), Krajowe Centrum Informacji Kryminalnych (KCIK) czy Ogólnokrajowy System Wywiadu i Analizy Kryminalnej (OSWiAK).

To ogromny sukces, tym większy że z uwagi na krótki okres eksploatacji przy ocenie nieuwzględnione zostały systemy realizujące międzynarodowe przetwarzanie informacji w zakresie wdrażania dorobku prawnego Schengen - komentuje kom. Andrzej Machnacz, Dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.

Machnacz deklaruje, że prace związane z udostępnieniem funkcjonariuszom i pracownikom policji coraz to nowych zasobów informatycznych są ciągle prowadzone. Wzrost skuteczności funkcjonowania policji jest m.in. warunkowany znacznym wzrostem szybkości przepływu informacji oraz jej coraz większą dostępnością - zaznacza kom. Machnacz.

Laureatem konkursu został Szpital Wojewódzki w Bielsku Białej. Jedno z dwóch wyróżnień, oprócz policji, otrzymał Urząd marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Następny artykuł » zamknij

Dają 1000 zł za jedno słowo

Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Złoty Laurtag policjatag nagrodytag informatyzacja
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy