Połączenie gigantów: AOL kupuje Huffington Post

07-02-2011, 07:24

Jedna z najpopularniejszych platform informacyjnych w Stanach Zjednoczonych dołączy do zbiorów AOL.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Witryna utworzona w połowie 2005 roku przez dziennikarkę Ariannę Huffington i biznesmena Kennetha Lerera stała się w stosunkowo krótkim czasie popularnym źródłem informacji, chętnie odwiedzanym przez Amerykanów.

>>Czytaj także: Złe wieści dla Murdocha - The Daily można czytać za darmo w internecie

Sonda
Przeglądasz amerykańskie strony informacyjne?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Obecnie możemy tam znaleźć komentarze czołowych polityków, w tym Baracka Obamy oraz Hillary Clinton, czy teksty znanych publicystów, takich jak Norman Mailer.

Według informacji New York Timesa Huffington Post zostanie wkrótce przejęty przez AOL, dla którego to ma być największa akwizycja od czasów oddzielenia się od Time Warnera w 2009 roku. Operacja ma opiewać na 315 milionów dolarów, z czego 300 milionów w gotówce, a reszta w akcjach.

Zakupy AOL mają pozwolić na wzbogacenie działów informacyjnych serwisu o unikalne treści. Nad wszystkimi treściami redakcyjnymi AOL będzie czuwała teraz Arianna Huffington. Jak sama wspomina, mówiąc o współpracy z amerykańskim gigantem internetowym: to naprawdę niesamowite, jak podobne były nasze wizje przyszłości.

New York Times szacuje, że połączenie AOL i Huffington Post może stworzyć medium odwiedzane przez ponad 100 milionów użytkowników miesięcznie w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciel AOL powiedział nieskromnie, że w tym przypadku "uważa, że będzie to sytuacja, gdzie 1 dodać 1 równa się 11".

Witryna Huffington Post
fot. - Witryna Huffington Post
Arianna Huffington, która wraz z biznesmenem Kennethem Lererem stworzyła serwis w 2005 roku, przyznała, że dopiero 2010 rok był pierwszym, który przyniósł zyski. Kierownictwo Huffington Post przewiduje, że w tym roku witryna wygeneruje 60 milionów dochodu (przy 31 milionach w ubiegłym).

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Źródło: New York Times


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.