Polacy zarejestrowali 200 tys. domen .eu i plasują się w czołówce

26-08-2010, 10:08

Pod względem liczby zarejestrowanych adresów .eu Polska umocniła się na piątym miejscu wśród krajów Europy – zaraz za Francją, a przed Włochami. Co trzecia „krajowa” domena .eu zarejestrowana została za pośrednictwem home.pl.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Posiadasz domenę .eu?
  • Tak
  • Nie
  • Planuję taką kupić
wyniki  komentarze

Od momentu utworzenia domena europejska cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Jeszcze w lipcu 2009 roku w rękach Polaków pozostawało około 150 tysięcy adresów tego typu. Na początku tygodnia operator domeny – EURid (ang. European Registry of Internet Domain Names) – poinformował, że liczba adresów z końcówką .eu zarejestrowanych w Polsce przekroczyła 200 tysięcy. Wynik ten wskazuje na wysoką, 25-proc. dynamikę wzrostu krajowych rejestracji na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy.

>> Czytaj też: Domena .xxx ponownie rozpatrywana

Ranking krajów według liczby zarejestrowanych domen .eu
fot. - Ranking krajów według liczby zarejestrowanych domen .eu
W europejskiej czołówce bez zmian. Stawce przewodzą Niemcy, a pozycja „wielkiej czwórki” w najbliższym okresie wydaje się być niezagrożona. Do chwili obecnej zarejestrowano już ponad 3,2 mln domen .eu i wartość ta stale rośnie. Adres z rozszerzeniem .eu jest obecnie dziewiątą pod względem popularności domeną na świecie.

Europejskie domeny, choć rejestrują je także osoby fizyczne, są przydatne przede wszystkim firmom działającym na europejskich rynkach. Zdecydowana większość rejestrowanych przez nas adresów należy do firm. Rejestracja domeny .eu jest dla przedsiębiorców doskonałą, czasami niestety jedyną już okazją do pozyskania prostego i wartościowego adresu WWW z własną nazwą – zauważa Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl. Większość z utworzonych domen jest odnawiana, co oznacza, że firmy rzeczywiście z nich korzystają i mają one dla nich wymierną wartość – dodaje.

W Polsce domeny .eu z powodzeniem konkurują z adresami globalnymi, takimi jak: com, net, org, czy info. Ponad 80 proc. nabywców korzysta z pośrednictwa krajowych rejestratorów i jest to w tym względzie najwyższy odsetek w Europie Centralnej.

>> Czytaj też: Rapidshare odzyskuje "swoje" domeny

Rejestracja nazw .eu, czyli domen europejskich, została uruchomiona 7 grudnia 2005 roku. Początkowo abonentem domeny .eu mogły zostać instytucje publiczne z Unii Europejskiej i organizacje, który posiadały prawa do znaków towarowych, odpowiadających brzmieniu nazwy rejestrowanej domeny (tzw. etap Sunrise). Od 7 kwietnia 2006 roku nazwa .eu jest dostępna dla wszystkich chętnych.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Unia Europejskatag rejestratorzytag home.pltag EurIDtag domenytag .eu
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.