Polacy powalczą o tytuł Mistrza Świata w grach

27-01-2011, 15:14

Aż 7 zawodników zakwalifikowało się do finału Mistrzostw Świata ligi Intel Extreme Masters, gdzie w puli nagród jest 400 tys. USD.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ubiegłym tygodniu w Kijowie rozegrane zostały europejskie finały V edycji Intel Extreme Masters, czyli globalnej ligi mistrzów w grach komputerowych, organizowanej przez Electronic Sports League (ESL). W czołówce starego kontynentu znalazło się kilku Polaków, którzy przywieźli do kraju dwa medale - srebrny i brązowy.

>> Czytaj też: Od reklam w grach komputerowych nikt nie ucieknie

Sonda
Polacy mają szansę osiągnąć wysokie miejsce na światowych finałach IEM?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
  • trudno ocenić
wyniki  komentarze

Z ośmiu reprezentantów naszego kraju na podium stanęło sześciu - Maciej 'av3k' Krzykowski zajął drugie miejsce w Quake Live, natomiast pięcioosobowy zespół Frag eXecutors wywalczył trzecie miejsce w grze drużynowej Counter Strike 1.6.

Nasi wielokrotni Mistrzowie Świata w grze Counter-Strike 1.6 w meczu o finał ulegli tylko dwiema rundami (na 100) swoim odwiecznym rywalom z Danii - zespołowi mTw. Najlepszy w turnieju okazał się szwedzki zespół Fnatic.

Maciej 'av3k' Krzykowski zajął drugie miejsce w Quake Live
fot. ESL - Maciej 'av3k' Krzykowski zajął drugie miejsce w Quake Live
Najlepiej z naszej kadry wypadł Maciej 'av3k' Krzykowski specjalizujący się w dynamicznej grze Quake Live. W całym turnieju uległ jedynie dużo bardziej doświadczonemu Rosjaninowi – Antonovi 'Coollerowi' Singovowi. Nasz drugi reprezentant w tej dyscyplinie, Robert 'toxic' Kopczyński, zajął dziewiąte miejsce.

>> Czytaj też: USA: Armia wyda 50 mln dolarów na gry komputerowe

Na ostatnich zawodach najsłabiej wypadł nasz gracz StarCrafta II - Tomasz 'Tarson' Boroń, zajmując czwarte miejsce.

Na początku marca nasi reprezentanci pojadą do Hannoveru na światowe finały Intel Extreme Masters V, by walczyć z o tytuł Mistrza Świata oraz część z 400 tys. USD, które znalazły się w puli nagród. Głównymi dyscyplinami w piątym sezonie są gry: Counter-Strike 1.6, Quake Live i StarCraft II.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.