Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Z roku na rok spada liczba Polaków, którzy posługują się trzema lub więcej adresami e-mail - wynika z opublikowanego właśnie raportu dotyczącego wykorzystania poczty elektronicznej w Polsce. W badaniu uwzględniono także znajomość oraz wykorzystanie kanałów RSS.

robot sprzątający

reklama


Analitycy podają, że ponad połowa, bo 56% ankietowanych zadeklarowało korzystanie z trzech lub więcej kont pocztowych. Trzy lata temu takich osób było więcej, bo 67%.

Większość badanych (63%) otrzymuje ponad 10 e-maili dziennie - wynika z raportu firmy SARE, choć największą grupę (30%) stanowią osoby, które odbierają od 4 do 10 e-maili dziennie.

Według analityków SARE nieznacznemu ograniczeniu uległo zjawisko spamu. Firma twierdzi, że przyczyniło się do tego powszechne (70% ankietowanych) stosowanie filtrów antyspamowych. Nadal jednak postrzegamy spam jako zjawisko negatywne - 81% badanych. Tylko 5% badanych zadeklarowało, że wcale nie otrzymuje internetowych śmieci.

Aż 89% badanych osób zadeklarowało, że subskrybuje przynajmniej jeden biuletyn elektroniczny (newsletter). 80% z nich otrzymuje w ciągu tygodnia 3 lub więcej newsletterów, z czego największą grupę (36%) stanowią osoby prenumerujące od 3 do 5 wydań tygodniowo. Jednocześnie od 3 lat na stałym poziomie (ok. 11%) utrzymuje się odsetek osób, które z takiej formy zdobywania informacji nie korzystają.

Dla 41% badanych nie ma znaczenia, w jakim dniu przychodzą biuletyny, z pozostałych osób najwięcej, bo 25% preferuje ich otrzymywanie w poniedziałek. Dosyć istotne dla odbiorców tego typu e-maili są godziny otrzymywania newsletterów. Najmniej pożądanym okresem - dogodnym tylko dla 9% badanych - jest przedział godzin 12.00-16.00. Najwięcej ankietowanych (39%) woli otrzymywać je do godziny 8 rano, a 33% między 8.00 a 12.00.

Od 3 lat wyraźnie wzrósł też odsetek osób, które preferują otrzymywanie newsletterów w postaci html - z 65% w 2005 roku do 86% w 2007. Popularność formatu html nie oznacza takiego samego przyzwolenia na stosowanie w nich obrazków. 40% badanych stosuje blokadę obrazków, podczas gdy 44% deklaruje, że nie blokuje wyświetlania grafik w e-mailach (16% nie wiedziało, czy blokuje, czy nie).

Co ciekawe, w tegorocznej edycji badania SARE zapytało również o inną formę dystrybucji treści - kanały RSS. Okazuje się, że pomimo powszechnego udostępniania informacji w tej postaci (zarówno poprzez serwisy informacyjne jak i blogerów) oraz przystosowania do ich odbierania podstawowych narzędzi WWW, jakimi są przeglądarki stron, tylko 21% badanych zadeklarowało korzystanie z subskrypcji przez RSS. Pojęcie to nieznane jest nadal 37% badanych, a 42% stwierdziło, że zna, ale nie korzysta z kanałów RSS.

Odpowiedzi na temat korzystania z poczty elektronicznej oraz kanałów RSS zebrano od 3260 osób, z których - co ciekawe - 55% stanowiły kobiety-internautki. Badanie przeprowadzone zostało przy wykorzystaniu ankiety internetowej, która dostępna była w Sieci od 28 maja do 29 czerwca 2007 roku.

Pełna treść raportu w formacie PDF dostępna jest na stronach firmy SARE.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Zapowiedź masakry na YouTube

Źródło: SARE



Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag SAREtag RSStag e-mailtag biuletyntag badania