84% Polaków ufa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – to wynik badań przeprowadzonych w grudniu 2020 roku przez Grupę IQS. Pod względem zaufania Orkiestra zajęła pierwszą lokatę pośród kilkudziesięciu instytucji i organizacji ujętych w zestawieniu. Fundacja WOŚP już od 20 lat cieszy się największym zaufaniem społecznym spośród wszystkich organizacji życia publicznego w Polsce.
reklama
To już kolejne badanie, w którym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uznawana jest za organizację cieszącą się największym zaufaniem społecznym. Aż 84% respondentów biorących udział w badaniu zadeklarowało, że ufa Fundacji WOŚP, z czego 52% zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32% raczej ma zaufanie.
W czołówce organizacji i instytucji ujętych w zestawieniu znajdują się też: Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Szlachetna Paczka – Stowarzyszenie Wiosna (z zaufaniem na poziomie 81%) oraz Polski Czerwony Krzyż (zaufanie deklaruje 74% uczestników badania).
Największe zaufanie WOŚP ma wśród młodych osób - w grupie wiekowej 16-29 lat zaufanie deklaruje 88%. W pozostałych grupach wiekowych, tj. 30-44 lata i 45-55 lat, zaufanie wynosi 82%.
Interesujące w tym kontekście są również wyniki badań, które z końcem listopada opublikowało ngo.pl. Zgodnie z sondażem będącym efektem współpracy Badań Klon/Jawor i Grupy 4P, aż 56% Polek i Polaków ufa organizacjom społecznym, a wśród osób, które miały osobisty kontakt z działaniami NGO, poziom zaufania wzrasta do 74%. Ponad połowa Polaków uważa, że organizacje pozarządowe na ogół skuteczniej dostarczają pomocy potrzebującym niż instytucje państwowe.
Co jeszcze pokazuje badanie?
Badanie przygotowane przez Grupę IQS jest również źródłem informacji nt. wizerunku emocjonalnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i sympatii w stosunku do organizacji. Zdaniem większości respondentów WOŚP to otwartość na ludzi (66%), wspólnota i bycie razem (62%), a także radość (58%), zaufanie (57%) i aktywność (55%). Aż 86% ankietowanych przyznało, że darzy Fundację sympatią.
Badanie przeprowadzone zostało w pierwszych dniach grudnia 2020 roku na grupie 800 osób w wieku 16- 55 lat.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*