Polacy mogą już wybierać najlepszy europejski film roku

02-09-2009, 15:13

Polscy internauci mogą współdecydować o wyborze najlepszego europejskiego filmu roku na dedykowanej konkursowi stronie WWW. W tym roku na liście nominowanych do nagrody publiczności znalazło się dziesięć tytułów.

1 września rozpoczęło się głosowanie na People's Choice Award przy Europejskiej Akademii Filmowej. Polscy widzowie mogą współdecydować o wyborze najlepszego europejskiego filmu roku. Na osoby biorące udział w głosowaniu czeka zaproszenie do udziału w gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w Bochum, która odbędzie się 12 grudnia.

Swój typ można wskazać, wchodząc na oficjalną stronę mieszczącą się pod adresem peopleschoiceaward.org. Głosowanie potrwa do końca października.

W tym roku na liście nominowanych do nagrody publiczności znalazło się dziesięć tytułów, z czego w Polsce do kin trafiło siedem (Baader-Meinhof, Coco Chanel, Księżna, Wyprawa na Księżyc, Pozwól mi wejść, Slumdog. Milioner z ulicy, Transporter 3), kolejne dwa już wkrótce pojawią się na ekranach (Przerwane objęcia, Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet), a jedynie włoski Pranzo di Ferragosto nie ma ustalonej daty premiery. 

Europejskie Nagrody Filmowe zostaną wręczone po raz dwudziesty drugi. Wyróżnienia nie tylko honorują najlepsze europejskie filmy i ich twórców, ale mają pomagać w koncentrowaniu uwagi widzów na kinie europejskim, promowaniu jego kulturowych i artystycznych wartości oraz umacnianiu widzów w przekonaniu o jego walorach rozrywkowych. W realizacji tych celów w praktyce ma pomóc utworzona w 1997 roku People's Choice Award.

Polskim partnerem medialnym wydarzenia jest serwis filmowy Stopklatka.pl. Na swoich stronach redakcja serwisu prowadzi kampanię marketingową oraz informacyjną mającą na celu przybliżenie tegorocznej edycji i zachęcenie do wzięcia udziału w głosowaniu widzów z Polski.

Peopleschoiceaward.org


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag stopklatka.pltag rozrywkatag nagrodytag kulturatag filmy
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy