Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polacy chcą przyspieszać swoje komputery, ale nie wiedzą jak

18-04-2012, 19:27

Większość polskich użytkowników komputerów chciałaby przyspieszyć działanie swoich urządzeń, ale świadomość faktu, że może w tym pomóc wymiana dysku, wciąż jest niewielka, podobnie jak wiedza na temat samych dysków SSD - pokazują badania przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung.

Według badania przeprowadzonego przez Gemius na zlecenie Samsung Electronics Polska większość internautów korzysta w domu głównie z komputera stacjonarnego. Laptop staje się symbolem nowego, nowoczesnego stylu życia. Jego popularność rośnie wraz z wielkością miejscowości i poziomem wykształceniem użytkowników. Korzystają z nich także najczęściej ludzie w wieku 19-24, oraz - co ciekawe - większy odsetek kobiet niż mężczyzn.

Czytaj też: Użytkownicy: dane na dyskach SSD są mniej bezpieczne niż sądzono

Większość respondentów deklaruje, że jest jakiś element, który chcieliby poprawić w swoim domowym komputerze i najczęściej jest nim prędkość działania - tak odpowiedziało aż 53 proc. Świadomość faktu, iż twardy dysk może poprawić prędkość pracy komputera, jest jednak stosunkowo niewielka - ten element wskazało jedynie 13 proc. respondentów, podczas gdy prawie połowa (40 proc.) - procesor. Ciekawostką może być fakt, iż na dysk twardy częściej wskazywały kobiety niż mężczyźni. O dyskach SSD, które mogłyby stanowić odpowiedź na problemy związane z szybkością komputera, słyszało zaledwie 22 proc. respondentów.

Spośród tej grupy większość ankietowanych wie, że dyski SSD są szybsze od standardowych (66 proc), ponad połowa wie również, że są bardziej odporne na uszkodzenia (52 proc.), a 47 proc. - że powodują mniejsze nagrzewanie się urządzenia. Zaskakująca może być niska świadomość mniejszej pojemności względem dysków twardych (zaledwie 11 proc.), za to ponad połowa tej grupy jest świadoma wyższej ceny.

Dlaczego dysk SSD?

Wykorzystanie technologii flash w miejsce wirujących talerzy magnetycznych w tradycyjnych dyskach daje szybszą pracę, mniejsze zużycie energii oraz wydzielanie ciepła, a także znacznie niższą awaryjność, ponieważ nie ma części mechanicznych, które najczęściej ulegają uszkodzeniu w przypadku upadku komputera.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: SamsungOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik