Poke: Facebook prezentuje samozniszczalne wiadomości!

22-12-2012, 14:56

Zdjęcie, które wyślemy znajomemu, może wyświetlać się na jego ekranie tylko przez kilka sekund...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Facebook zaprezentował nowe narzędzie Poke, które umożliwia użytkownikom nową formę komunikacji, kładącą jeszcze większy nacisk na ochronę prywatności. 

Poke

Samozniszczalne wiadomości

Jednym z najciekawszych rozwiązań, które stanowi podstawę Poke, jest ograniczenie czasowe widoczności poszczególnych wiadomości. Przesyłając znajomym alert, wiadomość tekstową, zdjęcie czy wideo, za każdym razem zmuszeni jesteśmy również do ustawienia liczby sekund, przez jaki całość może być przeglądana.

Gdy zdecydujemy się na przykład wysłać zdjęcie z imprezy, możemy sprawić, by już po kilku sekundach zniknęło ono z wyświetlacza odbiorcy - w ten sposób znacznie utrudnimy niepożądany wyciek tego typu materiałów.

Złudzenie prywatności?

Pomysł wykorzystania wiadomości, które mogą być wyświetlane tylko przez kilka sekund, nie jest nowy. Już wcześniej zaprezentowano go m.in. w aplikacji Snapchat, która niewątpliwie będzie musiała stoczyć trudną walkę ze społecznościowym gigantem.

Obecność tego typu rozwiązań na rynku już od dłuższego czasu, pozwoliła jednak dość dobrze prześwietlić ich wady. Największym problemem jest po prostu fakt, że użytkownicy wciąż mogą przechwycić wiadomości na dłużej, na przykład wykonując zrzut ekranu.

Świadomość to już zaleta?

Sonda
Samozniszczalne wiadomości to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Użytkownicy, którzy zwracają uwagę na kwestie prywatności, bez wątpienia znacznie bardziej ostrożnie podchodzą do publikowania w sieci materiałów. Warto zauważyć, że Poke ma informować użytkowników o tym, że ktoś wykonał zrzut ekranu ich wiadomości - a to już samo w sobie z pewnością zniechęci niektórych do zapisywania przesłanych im w ten sposób zdjęć.

Jeśli Poke zyska popularność, bez wątpienia przyczyni się do podniesienia poziomu świadomości internautów dotyczącej prywatności. Na razie narzędzie dostępne jest tylko w wersji dla iOS, a więc narzędzie można ściągnąć za darmo z AppStore.


Źródło: Facebook


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.