Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Podrobione kontrolery do gier na aukcjach

14-12-2011, 21:15

Ponad 600 podrobionych kontrolerów do gier na konsole oraz 158 futerałów do konsol zabezpieczono na terenie jednej z rzeszowskich hurtowni ze sprzętem elektronicznym. Wszystkie przedmioty oznaczone były podrobionymi znakami towarowymi jednej ze znanych firm.

robot sprzątający

reklama


Prowadząc czynności zmierzające do ujawnienia osób wprowadzających do sprzedaży towary z podrobionymi znakami znanych światowych firm, rzeszowscy policjanci ustalili miejsce przechowywania i sprzedaży znacznych ilości podrobionych akcesoriów do gier komputerowych. Funkcjonariusze wpadli na ich ślad, monitorując portale aukcyjne. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych ustaleń policjanci wytypowali osoby i firmy mogące zajmować się nielegalnym procederem.

Zabezpieczone akcesoria do gier przez policję
fot. Policja.pl - Zabezpieczone akcesoria do gier przez policję
Sprawcy, działając pod szyldem dwóch spółek z terenu Rzeszowa i korzystając z kilkunastu kont zarejestrowanych na jednym z portali, oferowali do sprzedaży znaczne ilości podrobionego sprzętu. Prowadzący sprawę ustalili, że tego typu akcesoria oferowane były również w sprzedaży detalicznej za pośrednictwem sklepu należącego do jednej z firm.

Czytaj też: Ruszyły aukcje Allegro dla WOŚP

Wartość podrobionych akcesoriów oszacowano na blisko 50 tys. zł. Według Policji straty, jakie poniosła firma dysponująca zastrzeżonym znakiem towarowym, będą dużo większe.

Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości towaru z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą w celu zbadania, czy sprzedaż nie była prowadzona na szerszą skalę i czy z podejrzanymi nie współpracowały też inne osoby.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Policja.pl



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E