Poczta WP uzupełniona o nowy mechanizm antyphishingowy

14-02-2010, 20:13

W ramach przeciwdziałania phishingowi Wirtualna Polska wprowadziła w życie program WP Trusted - Bezpieczny Nadawca. Pierwszym jej partnerem w tym przedsięwzięciu został serwis aukcyjny Allegro. Celem nawiązanej współpracy jest ochrona internautów przed spreparowanymi mailami, co jest szczególnie istotne zwłaszcza po zakończeniu aukcji.

Wiadomości pochodzące z wiarygodnego źródła WP wyróżnia spośród innych listów - w nagłówku maila, przy kopercie pojawia się zielony „ptaszek”, po najechaniu na niego myszką wyświetlany jest komunikat „Ta wiadomość pochodzi od bezpiecznego nadawcy” (wraz z wyjaśnieniem, co to oznacza).

WP Trusted - Bezpieczny Nadawca

Usługa działa w oparciu o standard DKIM (ang. DomainKeys Identified Mail) powstały z inicjatywy Yahoo i Cisco. Tradycyjnie nadawca wiadomości identyfikowany jest za pomocą adresu IP. DKIM wykorzystuje sygnaturę dodawaną do każdego wysyłanego e-maila, która odnosi się do nazwy domeny serwera pocztowego. Odbierając wiadomość, system pocztowy WP używa tej sygnatury, by potwierdzić, że została ona wysłana z domeny należącej do uwierzytelnionego nadawcy - w omawianym przypadku - do Allegro. W komunikacie prasowym firma zapewnia, że jest to „pierwszy taki system w polskim internecie, a dzięki współpracy obu stron - w pełni skuteczny”.

>> Czytaj także: Nieograniczone skrzynki w Poczcie WP


Źródło: Wirtualna Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy