Poczta Polska wprowadza paczkę za 7,50 zł na drobne przedmioty w e-handlu

07-11-2013, 11:47

Poczta Polska poszerzyła swoją ofertę paczkową o paczkę MINI do wysyłania małych przedmiotów, jak płyty czy kosmetyki. Paczkę nadaje się w dedykowanym opakowaniu.

Przy zakupie drobnych towarów w sieci cena przesyłki może decydować o opłacalności zakupu. Często ludzie nie mają pewności, czy decydować się na list czy na paczkę. Poczta Polska najwyraźniej przemyślała sobie ten problem, bo postanowiła zaoferować specjalną paczkę skrojoną na potrzeby klientów kupujących niewielkie przedmioty o masie nieprzekraczającej 2 kg.

Paczka MINI za 7,50 zł

Paczka MINI - bo tak nazywa się nowa oferta - kosztuje 7,50 zł. W tej cenie klient otrzymuje:

  • dedykowane opakowanie,
  • możliwość nadania paczki o wadze nieprzekraczającej 2 kg z zadeklarowaną wartością do 100 zł,
  • gwarantowany termin dostarczenia do trzech dni,
  • elektroniczne (przez SMS lub e-mail) potwierdzenie odebrania przesyłki, którą wraz z adresatem będzie mógł śledzić za pośrednictwem specjalnej aplikacji internetowej.

Paczkę MINI można nadać jedynie w dedykowanym tej usłudze opakowaniu. Kupić je można w placówce pocztowej bądź po dokonaniu przedpłaty za pośrednictwem sklepu internetowego. Po otrzymaniu opakowania na stronie Poczty Polskiej należy wprowadzić dane nadawcy i adresata, a następnie w ciągu maksymalnie 3 dni udać się do placówki i nadać przesyłkę.

Poczta Polska coraz bardziej cyfrowa

Wprowadzenie danych do systemu ma umożliwić zarówno nadawcy, jak i adresatowi śledzenie przesyłki. Nadawca otrzyma także powiadomienie o jej odbiorze lub odmowie odbioru, a także potwierdzenie przyjęcia przesyłki. Konieczność wprowadzenia numeru telefonu komórkowego albo adresu e-mail adresata umożliwi przesłanie przez Pocztę informacji o nadejściu paczki.

Sonda
Czy sądzisz, że skorzystasz z Paczki MINI od Poczty Polskiej?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

- Klienci, wysyłając drobne przedmioty, takie jak płyty czy książki, często nie są pewni, na jaką usługę się zdecydować - część korzysta z oferty paczkowej, część decyduje się na wybór listu poleconego. Paczka MINI to produkt, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku - uważa Agnieszka Piaskowska, dyrektor Pionu Rozwoju Usług Pocztowych w Poczcie Polskiej.

Nie jest to jedyna internetowa nowość wprowadzona w ostatnim czasie przez największego w naszym kraju operatora pocztowego. W ubiegłym tygodniu Poczta Polska zaprezentowała platformę Envelo.pl umożliwiającą zakupienie znaczka do samodzielnego wydrukowania lub skorzystanie z usług tzw. poczty hybrydowej.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy